CNC yapımı sürücü ve kontrol kartı seçimi

Selamler,

Aynı konu ile ilgili yeni başlık açmak istemedim. İzninizle,

Elimde Leadshine MA860H Stepper Sürücü, MeanWell 48V 7.2A Güç kaynağı, Leadshine 86HS85 Step motor ve AKZ250 4 Axis USB Kontrol bulunmakta.

http://www.leadshine.com/productdet...ducttype=stepper-drives&series=M&model=MA860H
http://www.leadshine.com/productdet...phase-stepper-motors&series=86HS&model=86HS85

Sürücümün çalışma tablosunda aşağıdaki değerler verilmiş.

Min 36 Typical 48 Max 80 VAC
Min +50 Typical +68 Max +110 VDC

Sorularıma gelince,

1-Gerekli bağlantıları yaptığımda herhangi sorun yaşamadan motoru sürebildim. Fakat kafamda 2 volt'luk farktan dolayı soru işaretleri oluştu. İlerde bu farktan dolayı bir sıkıntı yaşar mıyım?

2-Sürücü üzerinde yer alan DIP swich ayarlarım aşağıdaki gibi doğru mu?

REF Current 6.00A
Peak Current 7.20A
SW1 off SW2 off SW3 off

Microstep 16
Steps/rev.(for 1.8omotor) 3200
SW5 off SW6 off SW7 on SW8 on

Şimdiden teşekkürler

Öncelikle kaç motor kullanıcan 4 mü 3 mü
Sonra motorların amperlerinin toplamından 3-4 fazla bir güç kaynağı almalısın
Senin motor 3.5A
3.5 X 4 = 14A
Senin 14A den büyük bir güç kaynağı alman lazım

Hepsi yukarıda yazdığım özelliklerde olan 4 motorum,4 sürücüm ve 4 adet güç kaynağım var.

50V güç kaynağı yok benim bildiğim 48V var zaten sana gerekli olan amper o da 7.2A yeterde artar güç kaynağını 2 tane kullansan bile olur

Microstep 16
Steps/rev.(for 1.8omotor) 3200
SW5 off SW6 off SW7 on SW8 on....

O sürücü ile o motoru 1/16 sürersen ayıp etmiş olursun sürücüye.
Bilgilisayarın nasıl bir şey bilmiyorum ama kernel i olabildiği kadar yükselt ve ona göre seç.
Motoru bipolar / paralel bağla ..

PSU ların çıkışlarında ayar olabilir arttırırsın sonuna kadar..

Bahsettiğin akım değeri Bipolar Seri bağlantıda geçerli. Şu an motor bağlantılarım Bipollar Parallel bağlı ve ihtiyaç duyduğu akım 6.8A

Unipolar and Bipolar Half Coil, because we're using less turns, doesn't give us great low speed torque, but because of the low inductance, holds the torque out to high speeds.

Bipolar Series uses the full coil so it gives very good low speed torque. But because of the high inductance, the torque drops off rapidly.

Bipolar Parallel also uses the full coil so it gives good low speed performance. And its low inductance allows the torque to be held out to high speeds. But remember, we must increase current by 40% to get those advantages.

Az geldiyse 220 lik verelim abüü..
Laser e yakışır hani.

Ben iki tane 24V/15A seri bağladım cillop gibin oldu :)

Forum istatistikleri

Konular
129,025
Kullanıcılar
451,273
Son üye
Cerdemli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri