Cofaso 6,1 ( E - Plan 6,1 ) >Türkçe & Sorunlar Buraya !!!

arkadaslar bu hata bendede var ve yukarda yazanları denedım trafık ışıgı hala kırmızı yardım edersenız sevınırım şimdiden tesekkurler

ıp adresımı yazdım olmadı, pc adımı yazdım olmadı trafık ısıgı sureklı kırmızı yanıyor yardım lutfen

ıp adresımı yazdım olmadı, pc adımı yazdım olmadı trafık ısıgı sureklı kırmızı yanıyor yardım lutfen

C:\Program Files\cofaso 6.2\mysql\bin uzantılı klasöre gir öncelikle. Sonra winmysqladmin iconuna tıkla sağ tarafta trafik lambası kırmızı yanıyorsa lamba iconunun üzerinde sağ tıkla start ver. Halen problem yaşıyorsan yazılımının data klasörünü yedekle sil baştan kurmayı dene...

Merhabalar,

Bilgisayarımda cofaso programı yüklü ve bilgisayarıma format atmam gerekiyor,

format attıktan ve tekrar cofaso yu kurduktan sonra yaptığım çizimlerin tekrar

cofaso da açılması için format atmadan önce ne yapmam gerekir,

yardımcı olabilirmisiniz.

Formatını atmadan önce Mysgl i yani trafik lambanı yedeklemek için kapatman gerekiyor. Sağ tarafta olan ikonu Win NT Stop The Service deyip Shutdown this tool diyerek sistemden kapat. Sonra Kurulu dizindeki cofaso klasörünün içinde mysgl dizini olucak ordan "data" klasörünü yedekleyebilirsin. Formatını attıktan sonra yazılımını kurduktan sonra tekrar Mysgl hizmetini kapatman gerekiyor kapattıktan sonra data klasörünü kopyalamana izin verecektir. Kopyaladıktan sonra Tekrar cofaso klasöründeki mysgl/bin dizinine girip "winmysqladmin" ikonuna tıklayıp mysgl i çalıştırmanız gerekir yoksa cofaso programını çalıştırırken mysgl hatası alırsınız...

C:\Program Files\cofaso 6.2\mysql\bin uzantılı klasöre gir öncelikle. Sonra winmysqladmin iconuna tıkla sağ tarafta trafik lambası kırmızı yanıyorsa lamba iconunun üzerinde sağ tıkla start ver. Halen problem yaşıyorsan yazılımının data klasörünü yedekle sil baştan kurmayı dene...

kardesım sag tıkladıgımda star cıkmıyor

kardesım sag tıkladıgımda star cıkmıyor
Trafik ikonuna sağ tıkladığın zaman Win NT sekmesinde "Start the service" görüceksin eğer onu göremiyorsan yada stop the service yazıyorsa Mysgl'in senin başka bir programının msygl ile çakışma yapıyordur. Sen çizimlerin varsa data klasörünü yedekle ondan sonra programı sil yeniden kurmayı dene daha olmadı Mert Bilgi İşlemi arayarak teknik destek alabilirsin...

evet programı kaldırdım program filesın içinde kalan dosyaları sildim ve yeniden yükledim sorun çözldü

Trafik ikonuna sağ tıkladığın zaman Win NT sekmesinde "Start the service" görüceksin eğer onu göremiyorsan yada stop the service yazıyorsa Mysgl'in senin başka bir programının msygl ile çakışma yapıyordur. Sen çizimlerin varsa data klasörünü yedekle ondan sonra programı sil yeniden kurmayı dene daha olmadı Mert Bilgi İşlemi arayarak teknik destek alabilirsin...

tesekkurler kardesım denıyecegım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,957
Kullanıcılar
451,153
Son üye
akifsoysal9

Yeni konular

Geri