cpu45-v1

selamlar arkadaşlar DIP Switch Settings açıklamalarını gönderiyorum..5 nolu switch settingine dikkat edin

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
her keze selamlar
dıp sw ayarlarını gonderdıgın sekılde ayarladım ama bır gelısme olmadı omronu aradım saolsunlar pc plc arasındakı aynı benım uyguladıgım kabloyu maıl atdılar sw ayarlarınıda zaten onceden ayarlamısdım baska bır cpuda basıma gelmıstı cunku.sonuc olarak omrondan gelen cevap cpu veya pc serı portunun bozuk olması kı pc'nın olamaz cunku baska bır plc sorun yasamıyorum tek sorun plc portu kaldı.sımdılık bu ama gene bır gelısme olursa haber verırım
paylasım ve ılgı ıcın her heze tesekkurler kolay gelsın

selamlar işletmede 2 adet tgv var tgv lerde cpu45 var.plcden verileri şöyle aldık:
omron cıf01 kabloyu kullanmadık.sadece ara kabloyla pheriperial portun yanındaki seri porttan verileri aldık.
cx de yeni dosya açtık.ayarlarına CQM1 plc CPU45 olarak ayarladık.sysmac way iletişim protokolu kullandık.
tgv1 için host link 0 tgv2 için host link 1 ayarladık.on line olduk.
programları bilgisayara aldık.daha sonra dm alanlarını aldık.programı yedeklemiş olduk.
sanıyorum senin sorunda host link ayarları farklı olabilir.
bizdeki cpu45 pheriperial port modeme ayarlı modem takılı.o yüzden seri porttan almak gerekiyor.
selamlar..

t.umpas ' Alıntı:
selamlar işletmede 2 adet tgv var tgv lerde cpu45 var.plcden verileri şöyle aldık:
omron cıf01 kabloyu kullanmadık.sadece ara kabloyla pheriperial portun yanındaki seri porttan verileri aldık.
cx de yeni dosya açtık.ayarlarına CQM1 plc CPU45 olarak ayarladık.sysmac way iletişim protokolu kullandık.
tgv1 için host link 0 tgv2 için host link 1 ayarladık.on line olduk.
programları bilgisayara aldık.daha sonra dm alanlarını aldık.programı yedeklemiş olduk.
sanıyorum senin sorunda host link ayarları farklı olabilir.
bizdeki cpu45 pheriperial port modeme ayarlı modem takılı.o yüzden seri porttan almak gerekiyor.
selamlar..
pekı baglantı olarak yanı pc-plc arasındakı kablo baglantısını nasıl yaptın

pc(m) plc(f)
2----------2
3----------3
5----------9

bu kablo standart kablodur omron içincıf01 de kullansan kullanmasanda bu kabloyu kullanmalısın

Forum istatistikleri

Konular
128,865
Kullanıcılar
450,984
Son üye
ketebey
Geri