Creative a520 ses sistemi yardım lütfen

Merhaba..aynı ses sistemi bende de var..tamirciye getirdim 2 entegre yanmış. BT9843 VE BT0902u bu entegreleri bir türlü bulamadım.karaköy gittim tek tek sordum dükkanlara yok.2 2ntegre yüzünden sistem yatışta..bunlara muadil bulamazmıyım..
Merhabalar,

BT9843'ün muadili TFA9843J adlı entegre, diğerini bilmiyorum. Kendi ses sistemimin sadece BT9843'ünü değiştirdim nasıl yaptığımı anlatıyorum.

Bacak kıvrımları: Her iki entegrenin bacaklarının kıvrımları birbirinden farklı. BT9843'ü bacakları sola bakacak şekilde yere koyduğunuzda üstten 1 numaralı bacak önde olacak şekilde kıvrılmış fakat TFA9843J'de tam tersi 1 numaralı bacak geride olacak şekilde üretilmiş. Sorunsuz montaj yapabilmek için TFA9843J'nin bacak kıvrımlarını BT9843 gibi yapmalısınız. (ince ağızlı bir kargaburnuyla çok rahat yapılabilir, iki entegreyi de elinize aldığınızda ne söylemek istediğimi daha iyi anlayacaksınız, bu işlemi gerçekleştirirken dikkatli olun malumunuz entegrenin bacakları hassas)

Montaj: Bacak kıvrımlarını hallettikten sonra bozuk BT9843 nasıl monte edilmiş ise aynı şekilde devre kartına yerleştiriyoruz. fakat 8 ve 9. bacaklar birbirinin yerine lehimlenecek. Bunu ben şu şekilde yaptım. 8 ve 9 nolu bacakların olduğu yerdeki bakırları plaketten kazıdım ve yolları takip ederek 8 numaralı bacağı küçük bir kablo ile 9. numaralı bacağın bağlanması gereken yere lehimledim. Aynı şekilde 9 numaralı bacağı da 8 numaralı bacağın bağlanması gereken yere lehimledim. (köprü attım diyebiliriz sanırım)

Not: Montajda 8 ve 9 nolu bacakların yerlerinin değişeceğini dh forumdaki selo-man isimli kullanıcının yorumundan gördüm. Kendisine buradan teşekkür ediyorum, bass hoparlörüm artık sorunsuz çalışıyor :)

Forum istatistikleri

Konular
129,285
Kullanıcılar
451,712
Son üye
louygu

Yeni konular

Geri