Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

kuyudakı su mıktarını olcebılıyormuyuz.ne tur aletler kullanılır ısımlerı nelerdır.selamlar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
slm lar dalgıç. mono faze sumoto 3 hp dalgıç var. orjinal kablo renkleri siyah kahve mavi. bunlardan hangisi faz hangisi nötr bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

slm lar dalgıç. mono faze sumoto 3 hp dalgıç var. orjinal kablo renkleri siyah kahve mavi. bunlardan hangisi faz hangisi nötr bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Kılavuzunu ulabilirseniz daha iyi olur (Satın aldığınız yer de bilir.)
Standartlara uygun ise mavi nötr olmalı. Kahve ve siyahtan da birisi ana sargı ucu, diğeri de yardımcı sargı ucu. Yardımcı sargı ucuna kondansatör bağlanmalıdır (Resim başka markadan) :

oztürk38 arkds bana yardım edebılırmısın.sıze özel mesajda atamıyrm

merhaba hocam fan ile kademe arasındaki bağıntıdan söz edermisiniz biraz
ve fanın suyun içindeki dönme miktarını nasıl hesaplaya biriz teşekkürler

mrb.pompa hakkındada bira bilgi verirseniz sevinirim
kademe ile fan arasındaki bağıntı?
teşekürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
iyi gunler, bir sorum olacaktı...
dalgıc motorun kontrol panosundan akım degerlerini ve guc degerlerini okudum.
190 kw lık bir dalgıç motorun 310 A akım cekmesi normal mi?
Bir de fazlardaki güç degerleri arasında 1.faz 2.5x, 2.faz 2x, 3.faz 0.8x seklinde bir oran soz konusu. (yani 1. faz, 3.fazın yaklasık 3 katı guc cekiyor) Bu durum normal mi, degilse ne yapmamı onerirsiniz. Yardımcı olacak arkadaslara simdiden tesekkurler...

iyi gunler, bir sorum olacaktı...
dalgıc motorun kontrol panosundan akım degerlerini ve guc degerlerini okudum.
190 kw lık bir dalgıç motorun 310 A akım cekmesi normal mi?
Bir de fazlardaki güç degerleri arasında 1.faz 2.5x, 2.faz 2x, 3.faz 0.8x seklinde bir oran soz konusu. (yani 1. faz, 3.fazın yaklasık 3 katı guc cekiyor) Bu durum normal mi, degilse ne yapmamı onerirsiniz. Yardımcı olacak arkadaslara simdiden tesekkurler...

1. Sabit kondansatörler varsa eğer bunları kontrol et. Kondansatörlerin bacakları oransız yıpranmış olabilir ve bu durumda da fazlardan farklı akımlar çekiliyor olabilir.
2. Bağlantılarda gevşeklikler olabilir. Bu durumda da gevşek yerlerdeki geçiş dirençleri nedeniyle fazlardan farklı akımlar çekilebilir.
3. Şebeke fazları dengesiz olabilir. Bu durumda da motor sargılarına uygulanan voltaj ferklı olacağı için fazlardan farklı akımlar çekilebilir.

merhabalar benim sorum da şu;30 kva dalgıc pompayı gerilim düşümü nedeni ile çalıştıramadık 100 kva regülatör aldık kumanda devresine oto trafo taktık olmadı ücgene gecmedi arada zorlanarak geçsede tat vermedi sonra pompa nsahibi jeneratör bağlamış çalışmış ama 2 gün sonra motor yanmış sebebi ne olabilir bende kontaktörleri ,termiği,gücünü artırmıştım panodaki koruma elemanları neden kesmemiş olabilir motor koruma termik felan ...........

20 hp lik dalğıç motor düz aldaki damlama sulamada termik atmıyor 300 m uzaktaki 20 m yükseklikteki araziyi damlama sulamaya geçtimi aşırı akım rolesi atıyor . Termik ayarı tam yük ve yarım yükte nasıl olmalı bilgi verirseniz sevinrim.

öztürk arkadaşım dalgıç pompalarında su soğutmalı mı? yağ soğutmalı mı? daha iyi olur.
ve nedenleri.

Forum istatistikleri

Konular
128,897
Kullanıcılar
451,043
Son üye
muygunn4545

Yeni konular

Geri