Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

hocam gerilim 3 faz 380 v gerlim düşümü %3 bakır kablo 3x kablo kullanmayı düşünüyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
0,0124X(L.N/S)'den 70lik kablo 3,2 çıkıyor 70lik kablo akımı228A takdir sizin.İsterseniz 3,2v'yi kabullenirsiniz isterseniz 95liğe geçersinz

hocam benim takıldığım soru ilk mesajımda yazdığım gibi motorun yıldız üçgen çalışması yani motora 2 parelel kablo bağlamış oluyoruz bu durumda kablo kesiti 50 mm2 uygunmudur.

hocam benim takıldığım soru ilk mesajımda yazdığım gibi motorun yıldız üçgen çalışması yani motora 2 parelel kablo bağlamış oluyoruz bu durumda kablo kesiti 50 mm2 uygunmudur.
üçgen bağlantıda çekilen 2 devre kablodan birinde ana hat akımının kök3'de biri yani Inx0,58 amper akım çekilir. Not: Motor etiket gücü mil gücüdür hesaplamalarda verimden elelektriksel güç bulup kullanılmalıdır.

ilk mesajınızı farketmemişim.Kusura bakmayın.50mm2 kablo akımı toprakta 185A gözükse de yolalma akımı sıkıntıya sebeb olabilir.70mm2 öneririm.Sürücü veya softstarter kullansaydınız 3adet 50mm2 kablo bile yeterli olurdu

dalgıç pompalara sarılan tellerin satıldığı yer bilyormusunz

slm biz yeni bir su kuyusu kazdık tarımsal sulama amaçlı 320 m.derinliği var.buna göre malzeme lazım. pano ve diğer elektrik mazemesi konusunda yeterli bilgim var ancak kullanacağım dalgıç pompa hakkında yeteri kadar bilgim yok ne tür bi pompa kullanmam gerekli? teşekkür ederim

evet seviye kontrol cihazları var bununla su dolduğunda cihaz elektriği keser su deposu ayarladığın seviye ye düştüğünde tekrar motoru devreye koyar

Alarko seçim programından yararlanabilirsiniz.Programı,Alarko bayilerinden edinebilirsiniz.

arkadaşlar 20hp bir tane dalgıç popamı kumando panosu için yumuşak yolverici kullansam nasıl olur. dalgıç motoru yıldız üçgen değildir

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri