Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

Merhabalar aşağıda yazdığım kuyumun bilgileri bu bilgilere göre bir dalgıç pompa tavsiyesinde bulunursanız sevinirm...

Kuyu 200 lük matkapla yeni açıldı

Su sanyede 14 lt

Pompa 75 mt kurulacak

3600 metre boru döşeli 4 lük

50 metre tiki var

3600 metreye 14 lt atması şart değil 10-12 lt olabilir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bununla ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlar sizden yardım bekliyorum.... :( tavsiyeleriniz nelerdir?

NOT:çıkacak su miktarı parmak kalınlığında bile olsa yeterli olacaktır...eğer bu iş bu şekilde olmaz diyorsanız kullanılacak teknikler hakkıında da bilgi verirseniz sevinirim :)

plastik boru kullanmayı düşünüyorum 2 lik.
1 ila 5 saat arası 2 tonluk depo nun dolması benim için yeterli olacaktır.
değer mi diye sorarsanız bir damla su bile görmek sevindirici olacaktır.

üstadlar böyle bir site bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum benim size bir sorum olacak 50 metre derinliğinde 25 cm capında sontaj yaptırdık su 20 metre yükseldi yani 30 metreden su alınabilecek şimdi buraya kurulacak dalgıç motor özellikleri nedir bunun için ayrıca nasıl bir jeneratör kullanmak gerekir heyecanla cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Kullanmayı düşündğünüz suyun debisini ve basma yükseliği ( varsa ) belirmeniz gerekiyor.

Sayın fahri bey suyun debisi saatte 1-1,5 ton su alabilirsem kafi gelecek tabi daha yüksek olsa daha iyi olur basma yüksekliğinden kastınızı anlayamadım çok özür dilerim bu konuda gerçekten çok zayıfım eğer sondajın dışında ne kadar daha yüksekliğe basılacak diye sorarsanız meyilli arazinin tam ordasında sondaj. Yani sondajdan sonra yukarıdaki fidanları sulamak için ortalama 15 m yüksekliği var değerli yardımlarınız için şimdiden sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Alarko 4006/11 tipi ( trifaze ve monofaze motorlu,2 Hp ) pompalar ile,1 Lt /sn ( 3,6 Ton /
saat ) suyu,61,5 mt toplam yüksekliğe su basabilirsiniz ( sizin değeriniz 30 + 15 = 45 mt ).
Almaya karar verdiğiniz pompa firması ile görüşmenizde yarar var.Trifaze enerjiniz var ise
motoru trifaze seçmeniz daha uygun olur.

Atık su tesisinde çalışan 5,5 kw gücünde terfi pompasını toplu şamandıra ile kontrol ediyorum. Fakat su şamandıra seviyesine geldiğinde kontaktör 1-2 saniyede 8-10 defa aç kapa yapıyor. Bu yüzden bir defa motor yandı. Bu sürekli açma kapamayı nasıl öneleyebilirim. Teşekkürler

Suyun dalgalanmasını önlemeniz veya,şamandra topunu,basma noktasından uzaklaştırma-
nız gerekir.Röle açma kontağını,bir zaman röesi üzerinden geçirerek 3-5 sn gecikme sağ-
layarakta çözüm bulabilirsiniz.

Suyun dalgalanmasını önlemeniz veya,şamandra topunu,basma noktasından uzaklaştırma-
nız gerekir.Röle açma kontağını,bir zaman röesi üzerinden geçirerek 3-5 sn gecikme sağ-
layarakta çözüm bulabilirsiniz.

sayın hocam bu konuda bir arkadaş civalı şamandıra kullan dedi. Fakat bunun nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum. Sadece internette şeklini gördüm. Sence iyi bir fikir olabilir mi? Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
129,312
Kullanıcılar
451,760
Son üye
urasrahmi74

Yeni konular

Geri