Dijital telefon hoparlöründen ile röle kontrolu

İhtiyaca binaen pc çıkışında ses yokken bir amplifikatörün beslemesini kesen devre tasarlamıştım bir zaman. Bundan faydalanarak yapabilirsiniz.
Devre şemasını buldum arşivde. Silinmişti forumdan ekliyorum ileti ekine.

Ekli dosyalar

• zildevresi.pdf
    87.5 KB · Görüntüleme: 7
Yapmak istediğiniz nedir anlamadım.
Bu santral telefonunun sesini artırmak istiyorum munzam zil roleleri olmuyor telefon ahizesini kaldırınca çevir sesi gelmiyor dijital ip mi ne varmış bu yüzden telefon hattına munzam zil rolesini veya benzerini bağlayınca çalışmıyor ama normal bir telefonda çalışıyor bunlar denedim. Bu yüzden bu telefonun zil hoporlörüne giden kablo uçlarıyla alakalı bir devre gibi bişi yaparak sesi harici bir hopörlörde yüksek seste çalışacak şekilde güçlendirmem lazım nasıl yapabilirim? Yardımcı olursanız memnun olurum

21. iletideki devreyi kurup ac220V output yazan terminallere 220 Volt ile çalışan bir zil bağlarsanız telefon çalarken zil de çalacaktır.

Alternatif olarak aşağıdaki linkteki ürünü alıp zildeki mevcut sesi yükseltip kullanabilirsiniz.
https://www.motorobit.com/tda2030a-mono-18w-amfi-devresi-modulu
Öncelikle çok sağolasın Bu ses yükselticileri görmüştüm ama denememiştim. yakın zamanda deneyip durumu paylaşacağım birde üstteki devreyi kurmam biraz zor yani lehimi çok güzel yaparım ama bunları temin ve bağlantılarını kurmakta sıkıntı yaşayabilirim peki şöyle sorsam bu telefonun zil sesi önce bir kez dıt olarak 1-2 dakika duymazsan alarm modunda kesintisiz dııııt şekilince tlefonu açıncaya kadar çalıyor bu bağlantıyı zil hoparlör ucundan alacağım için sesi güçlendirincede aynı ses tonuyla çalacak araya farklı melodi yada ses çalmasını sağlayacak bir mini mp3 gibi bir devre eklenebilir mi yada hazır böyle bişi var mıdır

Alternatif bir çok onlarca çözüm bulunup yapılabilir. Mevcut bilgi ve devre yapma beceriniz sınırlı olduğundan buradan anlatmakla çözüme ulaşabileceğinizi zannetmiyorum. Trabzon'a yakın bir yerde iseniz görüşüp farklı senaryolara göre farklı çözümler bulabiliriz.

Alternatif bir çok onlarca çözüm bulunup yapılabilir. Mevcut bilgi ve devre yapma beceriniz sınırlı olduğundan buradan anlatmakla çözüme ulaşabileceğinizi zannetmiyorum. Trabzon'a yakın bir yerde iseniz görüşüp farklı senaryolara göre farklı çözümler bulabiliriz.
En azından bu konuda yardımcı olursanız bir devre tasarımı üzerinde çalışıp yardım alarak yapabilir veya yaptırabilirim önemli olan bu sorunumun bu şekilde çözülebilmesi hallolması birçok kişiye fayda sağlayacaktır bu konu veya mp3 olayı biraz lükse kaçtı derseniz her telefon çaldığından 33 melodili kapı zilleri var bunun çalmasıda sağlanabilir çamaşır makinesini söküp anakartının rolesini değiştiririm veya tablet koyma motorunu değiştiririm veya elektrikçinin yapamadığı saç kurutma makinesini yaparım ile ama tablo okuyacak bilgim çok az ama uygulama kısmını yaparım daha çok teknik bilgim yok diyot ölçer ölçü aleti kullanırım direnç ölçer değiştiririm başlangıç-orta arası seviyem var sadece entegre tablosununda ne ney onu tam bilemiyorum yardımcı olursanız memnun olurum

Forum istatistikleri

Konular
128,926
Kullanıcılar
451,094
Son üye
ulbeya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri