Diot köprüsü

Seymur17

Üye
Merhaba. Eski bir ev telefonuna 24V Dc Volt zil koymak istiyorum. Telefonun kendi zili Ac 15 Voltla çalışır. Ben Diot kömpürüsü kurdum kondensatör bağladım Ac/Dc yapdı normalde test yapdım çalışır. Amma bunu telefonun kendi zil kablosunu ayırıp bu diot köprüsüne bağladığımda ve 24 Volt Dc zile bağladığımda voltaj düşüşü yaşıyorum. Kondensatör hemen boşalır DC voltum düşüyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240929-011232_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20240929-011232_WhatsApp.jpg
    132.4 KB · Görüntüleme: 1
güzel insan, çok fazla bilgim olmasa da, bir tane kondanstör yetmiyor olabilir mi? 2 tane ile dene 3 tane ile dene. kondanstör dediğin amca pil taklidi yapar ama azıcık hızlı çalışır. yavaşlatmak için kapasite artırımına gitmeniz gerekir. örnekleme= 100 uF yetmiyorsa 200 uF, ahanda yemedi 300 uF takarsın hadi ben de salladım 500 uF işi kotardı, gibi filan(bu arada matematiği / mühendisliği/ hesaplaması benim işim değil)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
güzel insan, çok fazla bilgim olmasa da, bir tane kondanstör yetmiyor olabilir mi? 2 tane ile dene 3 tane ile dene. kondanstör dediğin amca pil taklidi yapar ama azıcık hızlı çalışır. yavaşlatmak için kapasite artırımına gitmeniz gerekir. örnekleme= 100 uF yetmiyorsa 200 uF, ahanda yemedi 300 uF takarsın hadi ben de salladım 500 uF işi kotardı, gibi filan(bu arada matematiği / mühendisliği/ hesaplaması benim işim değil)
Teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
129,416
Kullanıcılar
451,948
Son üye
Seymur17

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri