Elektrik gidip geldiğinde kaçak akım rolesi atmış oluyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Burada,bu konu ile ilgili yüzlerce açıklama var.Hangisi hoşunuza ! gidiyorsa onu uygulayın olmazsa.

Bina panosundaki kar 30ma olduğu için açma yapıyor bence. Onu daireye takın, yerine 300ma alıp takın, sorun çözülür. Mesafe uzadıkça kaçak akım değeri artıyor. 30ma sadece daire içinde olmalı.

Bina panosundaki kar 30ma olduğu için açma yapıyor bence. Onu daireye takın, yerine 300ma alıp takın, sorun çözülür. Mesafe uzadıkça kaçak akım değeri artıyor. 30ma sadece daire içinde olmalı.
Önce viko almıştım olmadı şimdi iyi bir Schneider role ve sigorta alıp taktım. Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Viko roleyi sökünce kablo uçları ve rolenin bağlantı yeri beyaz beyaz oksitlenmişti. Hatta rolenin yanındaki sigorta da oksitlenmişti kablosu. Kablo uçlarını kesip tekrar açıp öyle monte ettim. Bundan sonraki süreci takip edeceğim. Neden oksitlendi anlamadım.

Önce viko almıştım olmadı şimdi iyi bir Schneider role ve sigorta alıp taktım. Yalnız bir şey dikkatimi çekti. Viko roleyi sökünce kablo uçları ve rolenin bağlantı yeri beyaz beyaz oksitlenmişti. Hatta rolenin yanındaki sigorta da oksitlenmişti kablosu. Kablo uçlarını kesip tekrar açıp öyle monte ettim. Bundan sonraki süreci takip edeceğim. Neden oksitlendi anlamadım.

Dikkat :
Schneider rölenin N ( Nötr ) solda
Viko rölenin N ( Nötr ) sağda

Gevşek bağlantıdan kaynaklanmış olabilir.

Hangi tip taktınız ? Si değilse,sorununuzun devam etmesi beklenebilir.

Hangi tip taktınız ? Si değilse,sorununuzun devam etmesi beklenebilir.
1726815688538.png

Son düzenleme:
aynen doğru. Ona göre taktım. Henüz elektrik gidip gelmedi test edemedim :) Ama oksitlenmeden şüphelendim ondan atıyordur meret. Böyle bir şey olabilir mi ? Yani etkiler mi ?
Elektriği bina girişinden kendiniz kesip açarak suni olarak deneyebilirsiniz elektrikçiyseniz. Elektrikçi değilseniz kesintiyi beklemelisiniz. Sonucu yayınlarsanız memnun olurum.

Forum istatistikleri

Konular
129,401
Kullanıcılar
451,923
Son üye
veysel darğın

Yeni konular

Geri