elektrik motoru yardim

elektrik konusunda yeniyim sitede de yeniyim. çok guzel bi site.emeği geçen arkadaşlara tşkler.
Sorum şu
3 V ile calişan motordan elektrik elde ettiğimizi düşünelim. en fazla 3V mu kazanirim. yoksa cok hızlı çevirirsem daha da fazla V verim alinabilir mi

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bilmiyorum:) ama 3v alamayacağın gaaranti

elektrik konusunda yeniyim sitede de yeniyim. çok guzel bi site.emeği geçen arkadaşlara tşkler.
Sorum şu
3 V ile calişan motordan elektrik elde ettiğimizi düşünelim. en fazla 3V mu kazanirim. yoksa cok hızlı çevirirsem daha da fazla V verim alinabilir mi
otomasyon

soru anlaşılır değil o yüzden yorum yapamayacam

Sorum şu
otomasyon

soru anlaşılır değil o yüzden yorum yapamayacam

3 volt ile çalışan bi motor düşün
bu motordan elektrik üreteceğim. yani mili çevireceğim. mili gereğinden fazla çevirirsem ortaya 4 V elektrik çıkar mı

çevirdiğin motor un çinsine bağlı olarak en fazla 3,2V çıkar fazlasını çıkarmak sargılarını değiştirmekle olur

ben bisikletin arka tekerini bi motora bağlayıp elektrik üretmek istiyorum. mantığını anlayamadım. mesela 12V luk bi motorun milini kaç defa çevirdiğimde 12V ortaya çikar. yani dakikada kaç devir yapmalı..

güzel soru diyecegim ama elektrik kayıpları hakkında bir bilginiz varmı? kayıplarını hesaplamak içinde motor bilgilerin dahil herşeyi tam hesaplama yapmanız gerek...siz genede üretici olursanız elebet bişeyler kazanırsınız yeterki üretin.hayırlı çalışmalar

tşk ederim kayıplarını biliyorum. beni ilgilendiren 12 V lik motoru ne kadar hizda cevireyim ki ortaya 12V ciksin. bunun mantıgı nedir.yani 3V da kac defa cevirmek gerek 12Vluk motorda kaç defa çevirmek gerek?

bu yazıyı okumuştum tşk ederim yine de. ama ben bisikleti çevireceğim yani gücü ben vereceğim. o sayfada 2 motorla birşeyler yapmaya çalışılmış. burda gücü benim çevireceğim düşünülürse ne kadar devir ne kadar bi motor çevirmek lazim 220V için

Forum istatistikleri

Konular
129,240
Kullanıcılar
451,625
Son üye
artm13
Geri