elektromanyetik dalga kitabı lazım

maxwel amper'in elektrik akımının etkilerine ait bilgilerle,faraday'ın indükleme
hakındaki bilgilerini,gaus'un elektrik alanları ve kutublar hakındaki bilgilerini
derleyip toplayıp ve özetlemiştir.tek başına herşey değildir.bence elektromanyetik konusu başlı başına bir daldır.hertz ve dipol anteninide
unutmamak lazım.

Sn. manyet0,

Herşeyi Maxwell buldu demedim, sadece onun denklemleri üzerine kurulu olan hayatımızdaki elektronik teknolojilerinden bahsetmek istemiştim. Elektromanyetik kavramı tabii Micheal Faraday'a aittir, yeterli matematik bilgisi olmadığı için ispatlayamamıştır. Bunun üzerine de Maxwell devreye girip yardımcı olmuştur. (Bahsettiklerimi NTV'nin belgeselinde çok güzel anlatmışlardır.)

Bu arada elektromanyetik tabii ki başlı başına bir daldır ve ben de öyle söyledim zaten. Yüksek frekansta farklıdır, alçak frekansta farklıdır. Kayıplı ve kayıpsız ortamlarda farklıdır, vs vs.. Daha fazla uzatmayayım zaten konu özünden uzaklaştı. :)

Sn. demir12,

Umarım başarılı olursunuz, bu da sizi farklı kılar günümüz şartlarında. Bu konular ne kadar basit gibi gözükse de gerçekten hem bedenen hem de zihnen yoğun emek isteyen hususlardır, sadece yılmamak ve vazgeçmemek lazım, benim yapamadığım gibi.. :)

Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

Sn. demir12,

Umarım başarılı olursunuz, bu da sizi farklı kılar günümüz şartlarında. Bu konular ne kadar basit gibi gözükse de gerçekten hem bedenen hem de zihnen yoğun emek isteyen hususlardır, sadece yılmamak ve vazgeçmemek lazım, benim yapamadığım gibi.. :)

Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

etuzuner gercekten cok tesekkür ederim sizin gibi yardımcı olmaya ve bilgi paylaşmaya gönülden hazır olan bilim insanları olunca benim gibi araştırmaya ve ögrenmeye meraklı genc yazılımcılar kolaylıkla yetişebilir buna inanıyorum.bilgi paylaştıkca cogalırmıs bu hem ülkemiz icin hem bizim icin cok faydalı olur ama inanın sizinde belirttiginiz gibi sabırla ve azimle olabailecek bir konu gercekten zor bunu kabul ediyorum suan istekle iyi ilerledigimi düsünüyorum.inanın cogu arkadaşı; bu meseleden tek sogutan sey nerdeyse türkce kaynak olmaması ve hatta bu konuda az bilgiye sahip kisilerin bile yardımcı olmak istememesi.hatta üniversite hocaları dahi kitap yazmaktan acizler hal böyle olunca okundugunda kolaylıkla anlaşabilecek konular ortaya bir dag olarak cıkıyor.

su an sırf 1 saatte internette buldugum tam 78 adet dsp kitabı var kitaplıgımda ve aklıma gelen her sorunun cevabları var nerdeyse...gecenlerde bir doktora ögrencisine mail yolladım yardımcı olmasını istedim.bu konuda doktora yapan ve 1-2 yıl sonra üniversiteye hoca olan kişi bana ne dedi dersiniz" ben hareketli nesneler üzerinde tez hazırlıyorum.ingilizce sart yabancı kaynaklara bak"...eksiksiz bu kadar cümle bir doktora ögrencisinin bana yazdıgı kadar. ben cok tuhaf ediyorum.o kadar hoca var ortada dıgıtal ımage processing adına türkce 1 kitap yok...konu farklı alana kaydı ama bunu paylaşamak istemistim sürekli cevredende böyle mesajlar alınca sonucta genc yazılımcılar bakıyorlar olacak gibi degil bırakıyorlar ama yabancı alanda istenilmeyecek kadar kaynak var 200'e yakın dsp ingilizce kitap buldum internette ama 78 tanesini indirdim. araştırmam icin yeter gibi geldi su an...

ama ben bu konuda sürekli cevreme sorular soran biri olarak ilk defa sizden yardım edebilirim cümlesini duydum inanın bu iltifat degil bi gercek bu ise genc yazılımcılara yön gösterme adına mükemmel bir sey ..inşaallah bende bu konuda olgunlaşınca sizin gibi cevremdeki genc yazılımlcılara yol göstererek bu zorlukları ortadan kaldırırım...

size tüm samimiyetimle tesekkür ederim.sadece bunu belirtmek istemistim.

selamlarımla iyi çalışmalar;

etuzuner gercekten cok tesekkür ederim sizin gibi yardımcı olmaya ve bilgi paylaşmaya gönülden hazır olan bilim insanları olunca benim gibi araştırmaya ve ögrenmeye meraklı genc yazılımcılar kolaylıkla yetişebilir buna inanıyorum.bilgi paylaştıkca cogalırmıs bu hem ülkemiz icin hem bizim icin cok faydalı olur ama inanın sizinde belirttiginiz gibi sabırla ve azimle olabailecek bir konu gercekten zor bunu kabul ediyorum suan istekle iyi ilerledigimi düsünüyorum.inanın cogu arkadaşı; bu meseleden tek sogutan sey nerdeyse türkce kaynak olmaması ve hatta bu konuda az bilgiye sahip kisilerin bile yardımcı olmak istememesi.hatta üniversite hocaları dahi kitap yazmaktan acizler hal böyle olunca okundugunda kolaylıkla anlaşabilecek konular ortaya bir dag olarak cıkıyor.

su an sırf 1 saatte internette buldugum tam 78 adet dsp kitabı var kitaplıgımda ve aklıma gelen her sorunun cevabları var nerdeyse...gecenlerde bir doktora ögrencisine mail yolladım yardımcı olmasını istedim.bu konuda doktora yapan ve 1-2 yıl sonra üniversiteye hoca olan kişi bana ne dedi dersiniz" ben hareketli nesneler üzerinde tez hazırlıyorum.ingilizce sart yabancı kaynaklara bak"...eksiksiz bu kadar cümle bir doktora ögrencisinin bana yazdıgı kadar. ben cok tuhaf ediyorum.o kadar hoca var ortada dıgıtal ımage processing adına türkce 1 kitap yok...konu farklı alana kaydı ama bunu paylaşamak istemistim sürekli cevredende böyle mesajlar alınca sonucta genc yazılımcılar bakıyorlar olacak gibi degil bırakıyorlar ama yabancı alanda istenilmeyecek kadar kaynak var 200'e yakın dsp ingilizce kitap buldum internette ama 78 tanesini indirdim. araştırmam icin yeter gibi geldi su an...

ama ben bu konuda sürekli cevreme sorular soran biri olarak ilk defa sizden yardım edebilirim cümlesini duydum inanın bu iltifat degil bi gercek bu ise genc yazılımcılara yön gösterme adına mükemmel bir sey ..inşaallah bende bu konuda olgunlaşınca sizin gibi cevremdeki genc yazılımlcılara yol göstererek bu zorlukları ortadan kaldırırım...

size tüm samimiyetimle tesekkür ederim.sadece bunu belirtmek istemistim.

selamlarımla iyi çalışmalar;

günümüzde bilgiye ulaşmanın dili lisanı yok artık
aradığını bulmaktır önemli olan ve bundan faydalı bir şeyler elde etmek
örneğin para kazanmak.fazla idealist olmanın anlamı yok

örneğin kazara internette arama yapan birinin bu tartışmalara
denk gelmesi halinde öyle aman aman bilgilere ulaşacağını
sanmayın.bilinenlerin kısa bir özeti.

madem türkçe kaynak konusunda büyük açık gördün
doldur o boşluğu sende işe yarar bir şey ekle
yakınmak yerine

amacım polemik yaratmak değil sadece iletilerden
algıladığımı yansıttım.

bende konuyu polemiksel hale getirmek istemem ama simdi;

günümüzde bilgiye ulaşmanın dili lisanı yok artık günümüzde bilgiye ulaşmanın dili lisanı yok artık
aradığını bulmaktır

lisan yok derken bir ingilizce kitabın okunup anlanması icin gecen zaman ve emek ile türkce bir kitabın okunup anlanması icin gecen zaman aynı degildir...bu eserlerin cogu cok iyi ingilizce bilen arkadaşları dahi zorlamaktadır cünkü cok teknik terim icermektedirler.bu yüzden cogu arkadaş bu noktada usanmaya baslayıp bırakmaktadır...sadece gercek bu usanmayın demek istemistim.

ayrıca bence bilisim bir dile sahiptir oda ingilizcedir...

örneğin kazara internette arama yapan birinin bu tartışmalaradenk gelmesi halinde öyle aman aman bilgilere ulaşacağını
sanmayın.bilinenlerin kısa bir özeti.

bilgininde bir sınırı vardır tabii.zaten yazılan kaynakların cogu icerik olarak birbirine benzemektedir.her soruya cevap bulursunuz dememin nedeni herseye degil bu konu icerisinde su ana kadar geliştirilmiş tüm arge konularına ama bunun icin genis tarama ve emek gerekir...

madem türkçe kaynak konusunda büyük açık gördün doldur o boşluğu sende işe yarar bir şey ekle
yakınmak yerine

bu yazdıklarınızdan birsey anlamadım ben yakınıdıgımı sanmıyorum.sadece insanların bencilliginden bahsediyorum...ve bunun örneklerinide veriyorum bir doktora ögrencisinin bu konuyu 2 satırla gecmesi mantıklı birseymi...

ayrıca benim bu kaynak sıkıntısına care olmayacagımı nerden anladınız.ben böyle birsey ifade etmedim.

amacım polemik yaratmak değil sadece iletilerden
algıladığımı yansıttım.

merak etmeyin bu konuya basladım baslayalı bu gibi mesajları cok almaktayım...hatta küfre varan hakaretler edenler dahi oldu...bu yüzden cok arkadaş benim yüzümden forumlardan banlanmıştır

...ve edindigim izlenimlerimdende bu arkadaşların cogunun(sizi tenzih ederim) kendileri bu konuda muvaffak olamamıs kisiler ve benim bu konuda calısmam gıpta eden kisiler oldugunu anladım...

eger yardımcı olmaksa niyetiniz etuzuner gibi daha düzgün ve paylaşımcı bir cevap yazarsanız sevinirim...saygılarımla..

demir12;

bir kitap ekliyorum ama umarım yüklemişimdir

Ekli dosyalar

• kitap1.rar
    3.5 MB · Görüntüleme: 38
manyet0 paylaşımın icin tesekkür ederim:)

sevgili arkadaşlar sizlere bir soru daha soracaktım işaretler konusunu iyice anladım ögrendim genlikı,periyod kac cesit işaret vardır,ses dalgaları ses nasıl olusuru vs ama cok boyutlu işaretler icin türkce kaynak arıyorum elimde sırf 2 boyutlu dalgalar icin ingilizce kitaplar var ama cok zor ve yavas oluyor muhakkak internette kıyıda kösede ders notu vs vardır bu konuda elinizde böyle önerebileceginiz türkce kaynak varsa cok sevinirim.2 boyutlu ve cok boyutlu işaret(sinyal) meselesini cözmem lazım eger bulmazsam ingilizce kitapları okumam lazım cok yorucu ve cok zaman isteyen birsey olsada.mesajlarınızı bekliyorum.iyi günler.saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri