EMO- Elektrik Mühendisleri Odası

EMO sizce Elektrik Mühendislerini temsil edebiliyormu?

• Kullanılan toplam oy
    142
  • Anket kapatılmış .
ali kardeş smm belgesi olup asgari ücrete kimse çalışmaz çalıştırılamaz bu konuda sana katılmıyorum smm almak için maaş bordrosunu götürmeniz gerekiyor daha sonradan asgari ücrete de dönüştüremiyorlar bildiğim kadarıyla emo onay verirken bordro istiyor yine sanırım ama maaşı emonun istediği gibi yatıp eline geçen para daha az olan arkadaşlarım var sigorta primi 1800 üzerinden yatıyor ama 1200 maaş alıyor adam

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ali kardeş smm belgesi olup asgari ücrete kimse çalışmaz çalıştırılamaz bu konuda sana katılmıyorum smm almak için maaş bordrosunu götürmeniz gerekiyor daha sonradan asgari ücrete de dönüştüremiyorlar bildiğim kadarıyla emo onay verirken bordro istiyor yine sanırım ama maaşı emonun istediği gibi yatıp eline geçen para daha az olan arkadaşlarım var sigorta primi 1800 üzerinden yatıyor ama 1200 maaş alıyor adam

smm belgesi olup büro tescilinde kullanılmayan durumlar için sanırım benim dediğim, eğer dediğin gibi bir denetim mekanizması varsa. Fakat tabi dediğin gibi sigortanın 1800 den yatıp 1200 alan da olabilir. bunun önüne geçmek için de sanırım artık bütün maaşlar banka hesaplarına aktarılıyor? böyle bir yasa çıkacaktı ama çıkmadı mı henüz?

smm belgesi olup büro tescilinde kullanılmayan durumlar için sanırım benim dediğim, eğer dediğin gibi bir denetim mekanizması varsa. Fakat tabi dediğin gibi sigortanın 1800 den yatıp 1200 alan da olabilir. bunun önüne geçmek için de sanırım artık bütün maaşlar banka hesaplarına aktarılıyor? böyle bir yasa çıkacaktı ama çıkmadı mı henüz?

bu dediğiniz yasa çıktı anacak çalışan sayısının 5 kişiden fazla olması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam ayrıca işverenler buna da çare bulmuş 1800 yatırıyor senin hesabına parayı çekiyorsun 600 ünü iade ediyorsun kabul etmem dersen güle güle diyor

1800 lira dediğiniz brüt maaştır arkadaşlar bankayada yatsa eldende verse kesinti olur. Bu kesintide devlete gider işverenin bunu vermemek gibi bir şansıda yoktur ödemezse devlete borçlanır devletle eninde sonunda bu parayı alır.

1800 lira dediğiniz brüt maaştır arkadaşlar bankayada yatsa eldende verse kesinti olur. Bu kesintide devlete gider işverenin bunu vermemek gibi bir şansıda yoktur ödemezse devlete borçlanır devletle eninde sonunda bu parayı alır.

bu bahsettiğimiz net maaş arkadaşım brüt değil ve ben bu sölediklerimi sallamıyorum ya da fikir yürtmüyorum tanık olduğum olayları yazıyorum

Cok ciddi bir ithamda bulunuyorsunuz, bu bilgiye nasil ulastiniz acaba cok merak ediyorum. Lutfen bizimle de paylasin!

bu bilgiyi bizzat delege üyesi insanlardan öğrendim.Ayrıca ben üye değilim ama ileride mecbur üye olcam fakat oluşmuş mevcut düzen yüzünden hak hukuk savunmak çok zor.Ankara emoya kayseri konya gibi büyük şehirler neden bağlı ,Neden genel başkan seçiminde tüm üyeler oy kullanamıyor hiç düşündünüz mü?Biraz düşünelim.Siyasetin olduğu bir düzende üretim olamaz bizler mühendis veya mühendis adayı olarak üretmek zorundayız siyaset bizim işimiz olmamalı siyaseti hükümet ve muhalefet yapıyor zaten. Biz üretmeye ülkemizi kalkındırmaya bakmalıyız.

Son düzenleme:
Sn Vurucu05 mesnetsiz sataşmalar içine girmeyin. Söylediğiniz giderler muhtemelen seminer,konferans,gece yemekleri için yapılan masraflardır. Üzerime vazife değilken beni odanın avukatı pozisyonuna soktunuzya sizlere helal olsun.

Ülkemizin gerçeklerini görmezden gelmeyin meslektaşlarım !
Fransa hızlı trende 574,8km hızı nasıl geçerimle uğraşırken bizim adı hızlı tren olarak geçen trenimiz 250km hıza varmadan devrildi .
Ben 1995'de kordsa'dayken Almanlar yeni kord bezi dokuma makinalarını fabrikaya monte ederken bizler ağzımız açık izliyorduk. Fabrikanın eski ünitesinde de hintliler bizim eski döküntü makinalara ağızları açık hayranlıkla bakıyordu(makinaları satın almak için hemen el sıkıştılar.)
Türkiyede yetişmiş alanında çok iyi teknik elemanlar neden yurt dışına kaçırılıyor beyin göçüne maruz kalıyorlar? Nükleer santral araştırması yapan üniversiteli bilim adamları istanbula gelirken uçak kazasında neden öldüler? Senin ülkende bilime,araştırmaya ne kadar önem veriliyor? ne kadar kaynak aktarılıyor ? Ülkemiz zemin olarak bu teknolojilere hazırmı ? Başında daha çözemediği terör sorunu musallatken teröre yeni bir hedef mi sunalım ?

Çok yönlü düşünmezsek,alternatif kaynaklar varken daha şimdiden körükörüne tehlikeli seçeneğe zıplarsak bundan kimler fayda görmüş olacak kimler ileride zararını çekecek? + ve - 'leri tek tek dökün bakalım hangisi fazla gelecek?

Haklısınız konferans,seminer, gece yemekleri gibi yerlerede gidiyor bu paralar. O konferanslarda ,seminerlerde neler konuşulduğuna çok şahit oldum.Oralarda bilimden çok uzak, sırf siyaset konuşuluyorsa bu paralar ziyan oluyor demektir.

Saygılarımla...

odalara her projenin liste fiyatının %4 ödüyoruz
topraklama paraları v.s cabası oda aidatlarıyla cok büyuk paralar ada baskanlarının eline geciyor ve bu paraya ne oldugunu kimse soramıyor yemek veriyorlar bilet satıyorlar ben böyle odanın.....

konya yıllardır sube olmak istiyor ankarada üye sartını hersene arttırıyor
en son 650 kişi olursa sube olursunuz denılmiş bi sonrakine 10000 üye derler herhalde

şimdi az önce gelen mesajı yazıyorum.
İdamlarının 38. yılında halklarımızın kurtuluşu mücadelesinin yiğit temsilcileri DENİZ GEZMİŞ, YUSUF ASLAN ve HÜSEYİN İNAN’ı anıyoruz.

6 Mayıs 1972’de darağaçlarında son soluklarında bile devrime ve sosyalizme olan bağlılıklarını haykıran önderlerimizin devrimci düşünceleri ilk gün sıcaklığında yüreğimizde, bilincimizde, vicdanımızda yaşadı, yaşıyor…

Askeri faşist darbelerle hesaplaşma ve darbecilerin işledikleri suçlar için halka hesap vermesini sağlama Mücadelesi’nin bir parçası olarak, Denizleri idam sehpalarına çıkarıp katledenleri bir kez daha lanetleyeceğiz.

Basın açıklamamıza kitlesel katılımınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz
mesajın en altında da şöyle bir ibare var.

EMO Ankara Şubesi Danışma Kurulu listesi üyesi olduğunuz için bu mesajı aldınız. EMO Ankara Şubesi çalışmalarına yönelik, düşünce, görüş, öneri ve eleştirilerinizi grup üyeleri ile paylaşabilirsiniz.
gerçekten mesaj şube çalışmalarına yönelik,düşünce,görüş,öneri ve eleştiri içeriyor

Forum istatistikleri

Konular
129,064
Kullanıcılar
451,346
Son üye
gulsahbusem

Yeni konular

Geri