EMO- Elektrik Mühendisleri Odası

EMO sizce Elektrik Mühendislerini temsil edebiliyormu?

• Kullanılan toplam oy
    142
  • Anket kapatılmış .
Bana eğitimi parayla veriyorsa, sattığı kitaptan kar amacı güdüyorsa(maaliyet belkide kar asla) ben o kurumu napayım.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
öğrenciyken gençemo ya üye olmuştum sırf meraktan hergün onlarca mail geliyordu ama hiçbiri meslekle alakalı değil hepsi siyasi birgün dayanamadım dedimki "arkadaşlar biz politikacı değiliz mühendisiz bırakın bu siyaseti de işimize bakalım" demez olaydım gelen mail sayısı arttı :) kaç kere beni bu mail grubundan çıakrın diye mail attım çıkarmıyor adamlar. okul bitti emoya üye olmadım geçenlerde sırf smm için üye OLMAK ZORUNDA kaldım. Hala gençemodan mailler geliyor şimdi bir de EMO dan mailler geliyor yaptığımız faaliyetler ve yapacaklarımız diye önceleri bakıyordum neler var işe yarar bir eğitim var mı diye ama hep yok nüklere karşı platform yok tekel işçileriyle el ele vs vs şimdiye kadar hiç mesleki bir kursun eğitimin mesajını görmedim desem yeridir. ha bunlar yapılmıyor mu yapılıyor elbet açın EMO nun sitesini kurslar seminerler misem vs bi sürü eğitim var ama bir arkadaşın dediğine katılıyorum hep haftaiçi gündüz ve sabahtan akşama kadar katılma zorunluluğu var...!!!

Ne yapalım biliyor musunuz??? hadi hep beraber EMO ya mail atalım bırakın siyaseti diye bir tarih ve saat belirleyelim ve hepimiz aynı anda mail atalım sonra gelen cevapları yazalım bakalım neler olacak. Böylece düzeltmek için neler yaptınız diyen arkadaşlar da neler yaptığımızı ve aldığımız karşılığı da görmüş olur

Not: Ankara EMO üyesiyim diğer iller nasıldır bilmiyorum.

Saygılarımla,

öğrenciyken gençemo ya üye olmuştum sırf meraktan hergün onlarca mail geliyordu ama hiçbiri meslekle alakalı değil hepsi siyasi birgün dayanamadım dedimki "arkadaşlar biz politikacı değiliz mühendisiz bırakın bu siyaseti de işimize bakalım" demez olaydım gelen mail sayısı arttı :) kaç kere beni bu mail grubundan çıakrın diye mail attım çıkarmıyor adamlar. okul bitti emoya üye olmadım geçenlerde sırf smm için üye OLMAK ZORUNDA kaldım. Hala gençemodan mailler geliyor şimdi bir de EMO dan mailler geliyor yaptığımız faaliyetler ve yapacaklarımız diye önceleri bakıyordum neler var işe yarar bir eğitim var mı diye ama hep yok nüklere karşı platform yok tekel işçileriyle el ele vs vs şimdiye kadar hiç mesleki bir kursun eğitimin mesajını görmedim desem yeridir. ha bunlar yapılmıyor mu yapılıyor elbet açın EMO nun sitesini kurslar seminerler misem vs bi sürü eğitim var ama bir arkadaşın dediğine katılıyorum hep haftaiçi gündüz ve sabahtan akşama kadar katılma zorunluluğu var...!!!

Ne yapalım biliyor musunuz??? hadi hep beraber EMO ya mail atalım bırakın siyaseti diye bir tarih ve saat belirleyelim ve hepimiz aynı anda mail atalım sonra gelen cevapları yazalım bakalım neler olacak. Böylece düzeltmek için neler yaptınız diyen arkadaşlar da neler yaptığımızı ve aldığımız karşılığı da görmüş olur

Not: Ankara EMO üyesiyim diğer iller nasıldır bilmiyorum.

Saygılarımla,

zaten bu anket sonuçlansın bir link atacam herkese .
Not: Ankara EMO üyesiyim diğer iller nasıldır bilmiyorum. :D

bence hırsızlığı da bıraksınlar..
Arkadaşlar bir bakarsınız imzanız hiç görmediğiniz bir belgenin veya projenin altında olur. bir bakarsınız kayıt olurken emoya verdiğinz belgeleriniz bi takım 3. kişilerin elinde olur. HİÇ ŞAŞIRMAYIN şimdiden gözünüzü açın. yoksa mahkemelerin tozlu koridorlarında tanıdığım nice mühendisler gibi uğraşır durursunuz..

en azından bir meslek odanız var.Bizim gibi (tekniker) odasız ve yetkisiz olmaktan iyidir.

en azından bir meslek odanız var.Bizim gibi (tekniker) odasız ve yetkisiz olmaktan iyidir.
Teknikerlerinde imza yetkisi var.Onun dışında herhangi bir işyerinde çalışan teknikerinde sorumluluğu ölçüsünde yetkisi vardır.

teknikerlerde boş değil tabiki onlarında imza yetkileri var yerine göre odası olanlardan daha çok sorumlulukları var

EMO'nun farklı Elektrik Mühendislerinin farklı sorunları var. EMO'yu çağa ayak uymaya davet etmek gerekiyor... Kesinlikle neyi temsil ettikleri belli değil..

Bu söz yeterli bence üstüne ne katalım ki

Arkadaşlar merhabalar, mesleğe yeni başladım, emoya kayıtlıyım birkaç aydır.
merak ettiğim bir husus var, imza yetkisi olan, imzası kullanılan bir Elektrik/Elektronik mühendisinin aldığı aylık maaşa emo nun getirdiği bir alt limit var mıdır şu an?

İşverene, şu ücretin altında elektrik mühendisi çalıştıramazsınız gibi bir yaptırımı var mı? Emo ankara şubesi bu konuda maillerime bile cevap vermiyor da :<(

Arkadaşlar merhabalar, mesleğe yeni başladım, emoya kayıtlıyım birkaç aydır.
merak ettiğim bir husus var, imza yetkisi olan, imzası kullanılan bir Elektrik/Elektronik mühendisinin aldığı aylık maaşa emo nun getirdiği bir alt limit var mıdır şu an?

İşverene, şu ücretin altında elektrik mühendisi çalıştıramazsınız gibi bir yaptırımı var mı? Emo ankara şubesi bu konuda maillerime bile cevap vermiyor da :<(

var kardeş SMM belgesi ve BÜRO TESCİL BELGESİ alırken şirket yetkililerine bu personel ......TL den daha az bir paraya çalıştırılamaz ibaresi var. Ama bunu takip ettiklerini sanmıyorum. Zira asgari ücret üzerinden sigortası yatan SMM sahibi arkadaşlar var. Bu limitte sanırım şu anda 1800TL

Forum istatistikleri

Konular
129,063
Kullanıcılar
451,341
Son üye
Okaliptus_m

Yeni konular

Geri