Ev yapımı CNC Router projem

Parçayı iyi sabitlemedigim icin kayma olmus. Tekrar kesmek zorundayım.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1401006096889.jpg
    uploadfromtaptalk1401006096889.jpg
    53.8 KB · Görüntüleme: 124
3 saat frezenin sesi adamı deli eder yaaa.

[MENTION=133783]asenyurt[/MENTION] Atakan Abi senin spindlenin özellikleri ve fiyatı nasıldı ??

Galaxy Note2 imden gönderildi.

0.75 kw arel 400hz 24 bin rpm

mdf pleksi falan çok rahat kesersin.
ama aluminyum ve demir için daldırmayı 0.4-0.2 mm gibi yaparsan onları da çok rahat işlersin.
hem ufak hem güzel.

ama 1.5 kw da tadından yenmez hani hertz falan :D

3 saat kadar sürdü Eray.

O parça 3 saat sürmüşse kesim hızı ve pasoları yeniden gözden geçirin bence.

MDF CNC ler bile 1 saatten fazla uğraşmaz o alim ile... Ayrıca düz kesimler kavisli kesimlere göre her daim hızlıdır. O arabalar için bırakılan kulakçıklar boşa zaman kaybıdır. Ayrıca radius keserken parçayı hep ittirmeye çalışır spindle. Estetik kaygısı bazen süreleri olmadık şekilde arttırır.

Arabaların son çizgisinden düz kesim olsaydı çok daha kısa zamanda ve daha kolay kesilirdi.
Eğer çok küçük motorlar kullanmıyorsanız kule ağır olacak diye hiç endişe etmeyin.

bencede

benim dandik sürücü 2.5 amper ile 3000mm dakika hızına çıkabiliyorum..

Solidcam dış duvarın her pasını 3 seferde bitiriyor. 2 sefer yeter ama ayarını yapamadım. Yan kulakçıkları bıraktım çünkü Y eksenine değmesin diye. Yani X eksenini 40mm kadar genişletmiş oldum.

Yavaş gitmemin nedeni spindle değil. Step motorlarını çalıştıran güç kaynağında. Hızlı gidince slave motor tekliyor. Onlara hala iyi bir güç kaynağı ayarlayamadım. 2. el bir tane almıştım ama yandı malesef.

Forum istatistikleri

Konular
128,950
Kullanıcılar
451,138
Son üye
ilkerx

Yeni konular

Geri