Evimde prizden 7000 waat güç alamıyorum.

hanefi75

Üye
Arkadaşlar merhaba, Bildiğiniz gibi elektrikli şofbenlerin 3. kademesi 7000 watt enerji çekerler. Fakat benim şofbenin 3.kademesi 6000 watt enerji çekiyor. Nerden mi biliyorum? Wattölçer kullandım. Aynı prize şofben ve tost makinesi, elektrikli çaydanlık takıp aynı anda açtım hepsini. Güleceksiniz bana ama sıkıntı şofbende mi diye kontrol için yaptım bunu ve de 1 dk bile sürmedi denemem. Tırstım kısa süreli denedim yani. Ama yine 6000 watt.
Yani eve gelen toplam verilen güç 6000 watt mı? Daha fazla wattölçerim olsaydı farklı prizlere takıp deneyecektim . Bu soruma cevap bulabilecektim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Watolcerin kapasitesini astigin için watolceri yakiyorsundur dikkat et. Priz watolcerleri 3500-4000w arası çalışır. Kılavuzuna bak. Evde elektrik çekme kapasiten hattına ve sigortalarinla sınırlıdır o kadar. Akımları aşarsan voltaj düşer kablolar ısınır veya sigorta atar.

Hocam teşekkür ederim . 3680 watt maximum ölçebileceği güç. Sayenizde öğrendim. Teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
129,261
Kullanıcılar
451,664
Son üye
OGÜN TOPUZ

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri