Evime Güneş Enerjisi Sistemi Kurmak İstiyorum

piskooo sen ıyıce kafana taktın :)inşallah başarırsın tuttuğunu koparan kişilikse helal olsun derım kolay gelsın

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
öncelikle kaç kw lık bir enerji ihtiyacın olduğu ve bunu ne kadar süre beseyeceğin önemli.... ama maalesef ev için bu sistem şu an için sadece fantezi.... ama yakında çift yönlü sayaç sistemine geçilirse daha mantıklı olacaktır.

bende konuyla ilgili olarak kendi evim için düşündüm şebekeden bağımsız elktrik üretip kulanmayı ilk olarak amatörce yani sadece kandi evim için 10kw lık düşündüm bildiğim kadarıyla elektrik üretimi için yüksek bir maliyet gerekir kulanılacak panelde suyla hiç bir ilgisi olmadığı sulu paneler ise sadece suyu ısıtmak amacıyla kulanılır ve maliyeti 1000tl dir

Aynı panelde hem sıcak su hem de elektrik üreten, patentinin bize ait olduğu yeni Hibrit panelimizi inceleyebilirsiniz.

SEISO SOLAR ENERGY

seiso bu sistem kullanim noktasinda saglikli ve faydali degil; uretilen sicak su ile uretilen elektrigirin oraninin farkli olmasi zaten basta sikinti cikariyor. Bir de hucrelerdeki isi degisikliklerinin etkisini alman testlerinde gorebilirsiniz.

Aleyküm selam.Merhabalar.Öncü Solar.Biz güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren sistemler satıyor, montajını yapıp kullanıcıya anahtar teslimi veriyoruz.Bu tür konularla ilgili her türlü soru ve bilgi akışına hazırız.
Şimdi size kısa bir hesaplama yöntemi.
Aylık elektrik faturanız 100 tl.olsun
Ortalama elektrik Kw sı 0,36 (meskeler için)
100 / 0,36 =277,77 Kw elektrik harcanıyor demektir. Yani ortalama aylık 300 kw üretebilecek bir sistem kurulacak;
300 Kw bir sistem bizim bölgemizde (En az 1500 KWp yıllık güneş ışınımı) 2,4 Kw lık güneş sistemi demektir.
Bu sistem size bir yılda=3600 Kw elektrik üretir.(Uşak için)
Sizin ihtiyacınız yıllık 300 *12=3600 Kw.
2,4 Kw bir sistemin maliyeti 22 - 25 milyar civarındadır.
Size geri dönüşü;
Yılda 1200 tl Faturadan Yatırım / kazanç formülünden 25000/1200 20 Yıldır.
Daha detaylandırılabilir. Ayrıca fatura bilgilerinden yola çıkıldığı için
gerçek ihtiyacınız daha düşük olabilir hesap yapılması gerekir.
Malum Türkiye'de yaşıyoruz ve elektrik faturası öderken;
Kullandığımız enerji artı ,Dağıtım sistemi,iletişim sistemi,sayaç okuma parası,trt katkı payı,belediye vergisi,gündüz,akşam,gece tarifeleri ve hepsinin toplamının %18 vergisini ödüyoruz.

...2,4 Kw bir sistemin maliyeti 22 - 25 milyar civarındadır.
Size geri dönüşü;
Yılda 1200 tl Faturadan Yatırım / kazanç formülünden 25000/1200 20 Yıldır...

Yani diyorsun ki , 20 yıl boyunca taksit taksit ödeyeceğim parayı bir çırpıda sana ödeyeyim.
Ve diyorsun ki 20 yıl boyunca ve sonrasında bizim sistemimiz aynı verimle çalışıyor.
Arada hiç sorunu yok...

Satmak istediğiniz bir ürünün sunuş biçimi çok önemlidir !

Güneş panelleri 25 yıl garantilidir.20 yıl sonunda verimi %20 düşer. 20-30 yıldır kullanılan sistemler vardır.bu yazımız sadece bilgi amaçlıdır.bizim firmamız 5 kw altı kurulumu mantıklı ve verimli olmadığı ayrıca bize hiçbir kar bırakmadığı için yapmamaktadır. Tam fiyat vermek kurulacak yeri görmeden imkansızdır.5-10 derecelik açılar bile verim kaybına neden olur. Daha detaylı bilgi vermek için hazırız.saygılarımızla...

Kardeş mağdem evin güneş alıyor. niye güneş paneli ile lektrik üretip birde onu resistansla suyla vs uğraşıyorsun.

direk güneş sobası yapsana. direk güneş ile kendini ve evini ısıtsın. hem ucuz hemde direk çözüm... Kış aylarında güneş panelleri güneşi gördüğünde bile adam gibi elektrik üretmiyor. rüzgar türbini desen belki.

matır volt ınvertorde bu orandahada azalıyor ama ınvertorun kendısı çok pahalı

ben guneş enerjı sıstemı yapmayı dusunuyorum bununla ılgılıolarak 180wlık bır güneş panelı max ımum 59v dc uretmekte ben buna 24v/100A bır şarjır koydugumda 1x180ht kaçtane jel aku ekleyebılırım şarjırlara göre akuseçımı ve kaç amper saat aku koyacagımı nasıl hesaplayabılırım bu konu hakkında yardımcı olabılırmısınız. ?

Forum istatistikleri

Konular
128,793
Kullanıcılar
450,881
Son üye
ogy26

Yeni konular

Geri