Fabrikasyon CNC makinası

Size yardımcı olmak istiyorum yaptığım araştırmada step motor lar Unipolar olarak görünüyor.Eğer 6 veya 8 kablolu ise bipolar olarak kullanılabilir ve size vereceğim sürücü ile sorunsuz çalışır ancak motor kabloları 5 kablolu unipolar stepper motor ise size yardımcı oalamayacağım anlamına geliyor.Lütfen motor kablo hatta renklerini yazarak bilgi verin bakalım.

1 Motor 8 kablo Rengi :Yeşil- Kırmızı- Sarı- Turuncu- Mavi- Kahverengi -Siyah,
2 motor 6 Kablolu. Kahverengi Mavi Siyah Beyaz Kırmızı Yeşil
Tepe Motor ucun takıldığı 5 Kablolu Mavi Siyah Off - Beyaz -Kırmızı -Açık mavi
Kartıda alabilirim lütfen Banka Havale IBAN veriniz ilginize teşekkür ediyorum inşallah çalıştırırım.

ÖM attım.Ben İzmirdeyim siz neredesiniz izmir ise bağlantıda yardımcı olurum.

Bir ölçü aleti ile 8 kabloyu ölçeceksiniz.Aşağıda verdiğim örnektesi gibidir uçları bağlayacaksınız.TB6560 12vdc yada 24vdc vereceksiniz.Pc mach3 yükleyim motor tuning ayarlarını yaptıktan sonra kalibrasyon yaparak makinayı kullanabilirsiniz.Keşke yazdığım kadar kolay olsaydı ama samimi olduktan sonra burada herkes yardımcı olur.Asenyurt'un dediği gibi herksin cnc'i olacak.

Ekli dosyalar

• stepper motor bağlantı şekilleri.jpg
    stepper motor bağlantı şekilleri.jpg
    34.8 KB · Görüntüleme: 47
6 kablolu için motor iç yapısı bu şekildedir.Yine ölçü aleti kullanarak uçları bulabiliriz burada içeriden dışarıya çıkarılmış ortak uçları renk olarak genelde siyah ve beyazdır(ama kesinlikle ölçmenizi tavsiye ederim)
Buna göre kalan drt kablo ile bağantı gerçekleşir.

Ekli dosyalar

• n47bd2.jpg
    n47bd2.jpg
    7.2 KB · Görüntüleme: 35
Tb6560 enerjili iken kesinlikle sök tak işlemi yapmayın aklıma geldiği için söylemek istedim.Aksi halde karta zarar verebilirsiniz.

IMG_20140707_144033.jpgIMG_20140707_144803.jpg
Elimde hazırlanmış 2 çeşit pano var.
1.si tb6560 enrtegreli 3 eksen,Diğeri 6600 5 amp entegreli.
Kendim yapamıyorum diyorsan bunlardan birini satabilirim.
6600 olanda usbcnc kartı var onu çıkarır paralel port interface takarım.
sana sadece motorları gösterilen yere bağlayıp,mach3 den çalıştırmak kalıyor.
Ayarları içinde yardımcı olurum.

Ben 1 adet tb6560 3 eksen kart gönderdim.Buradan yardımcı olarak çalıtştıracağız inşallah.

tamam gönderdiğini bilmiyordum.işi görüldüyse tamamdır.

İlginize teşekkürler kart gelince bağlantıları yaparak çalıştırabilirsem deneyimlerimi paylaşırım.

Forum istatistikleri

Konular
129,069
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri