frekans

400kv jenatörün frekansını nasıl ayarlayabilirim regüle devresinden uğraştım frekansı ayarlarken voltajda frekansla birlkte hareket ediyor yardımınız için teşekürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
frekans dizel motorun devrıne baglıdır. Dizel motorun devrını degıstırebılırsenız frekansta degısır fakat doğru orantılı olarak güçte düşer. Voltaj regülatöründen yalnız voltaj ayarı yapılır. Frekansı kaça ayarlamaya çalışıyosunuz ?? Ve neden gerekli?

kaçı kaça ayarlamaya çalışıyorsun bu önemli ona göre yardımcı olmaya çalışıyım yada hangi değerler arasında ayar yapıcaksın

frekansı 50 ayarlamak istiyorum dinamoyu yakıyor çünkü 60 hzde çalışıyor regüleden voltajı düşürdüğüm zaman frekansda düşüyor frekansı düşürdüdügüm zaman yani 50 hz bu seferde voltaj 290 na kadar düşüyor bir türlü çözemedim

Eğer jeneratörün etiket değeri 50 hz/380-400 volt ise Voltaj regülatörünü değiştirmenizi tavsiye ederim. Uyartım sargısının kontrolünü voltaj regülatörü yapar ve elde edilen 380 volt gerilim uyartım sargısının tahriklenmesine bağlıdır.

3adet var frekans voltaj ve senkrazsyon

hımm biri ana panel ustunde. ayrı ayrı diğerlerine dokunmadan çeyrek tur çeyrek tur denediniz değilmi?

daha önce 50 hzde çalışıyordu problem yoktu sonradan böyle oldu acaba regülötör arızalımıdır sizce yoksa potlardamı sorun var

3de regüle üzerinde yan yana

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,817
Kullanıcılar
450,907
Son üye
saitdemircigil

Yeni konular

Geri