Güç Kaynağı Önerilerinizi Bekliyorum

Yazdım ya , okumadan mı cevap yazıyorsun ?
Avatar olan resimde >2000 mesaj gösteriyor çoğu bu bölümdedir , öğrenmek istiyorsan okuman yeterlidir.

"Ben kuyuya bi taş attım sende gel çıkar" diyorsun bana. her yazılana inansak işimiz var. bana kanıtla dedim.
2000 mesajının olması bu işi çok iyi bildiğin anlamına mı geliyor. sabaha kadar her konuya mesaj yazsam herhalde 2000 mesaj olur toplamda. Bu benim her konuyu bildiğim anlamına mı gelecek ?

öğrenmenin yaşı yoktur. forumda senden başka mesaj atan yok sanırım 2000 mesajın tamamını buraya yazdığına göre. birazda başkalarının yaptıklarını inceleyip öğrenmeni tavsiye ederim. Herşeyin en iyisini ben bilirim mantığıyla bi yere kadar.

AYrıca benim herhangi bir sağlık sorunum yok. Kişi nasılsa karşısındakini de öyle görürmüş. Bence sende bir problem var çünkü gördüğüm bütün mesajlarında çok iğneleyici gereksiz cevaplar yazıyorsun. Yaşının vermiş olduğu olgunlukla daha düzgün cevap yazsan senin sağlığın için daha iyi olur bence. link attığın yere müracaat etmene de gerek kalmaz böylece.

Demek hayatı negatif yaşıyorsun ki bu mesajlarında yansıyor.

Hala idda ediyorum ve tekrarlıyorum. söylediklerinde haklıysa bi kanıt koy ortaya bizde ne bilgili adam mış be diyelim.

Mesajlarımız kuru kuruya iftiralı atarlı olmamalı. Sadece teknik olmalı
Cemal bey mesajı beğenmişsiniz ama ilk atarı yapan sizsiniz !

bende ekleme yapayım
3 eksen ama 4 motorlu cnc im var

uç işlem yaparken yani malzeme keserken motorlar düşük güç tüketimi yaparken birden işi bitirip boşta öteki işe giderkenki hızlanmasını ayarını full yapmaya çalışırsanız bu sefer motorların hepsi aynı anda güç tüketmeye başlayacak
eğer power üniteniz yetersiz kalırsa motorlar stall a kalır ve adım kaçırır böylelikle yaptığınız iş de berbat olur..

demekki 3 eksende bile 4 motor aynı anda tam güçte çalışabilir

Hangi sertlikte malzeme işleyeceğinizde çok önemli, tezgahı yapar denemek için tahtaya adınızı yazdırırsınız sorun olmaz, başka zaman sert malzeme ile birde ilerleme hızını yüksek tutarsanız gücü yetmez.

Saygılar...

Step motor ne zaman "çoook akım " çeker ?

%25 e ayarlasan kaçıracak mı ki %50 yaptın ?
Krikoyu unutmadın değil mi ?
Ama sorumun cevabı tam olarak bu değil , bekliyorum.

abi krikoyu unutmam
sürücünün voltajı kadar beslemek de önemli ben hala 24 volt besliyorum parasızlık.....
hatta spindle a 24 voltluk fan bile takılı devamlı çalışıyor tek powerdan şuana kadar hiç sıkıntı çıkarmadı çünkü makinenin limitlerini iyi ayarladım ve limitine kadar zorlayacak işler hiç denk gelmedi şimdiye kadar..

makinenin şasesi de önemli kasıntı raylar vidalı miller......

Ben toyoto nun krikosunu kast etmiştim :
2m3frde.gif

Bir Gün Trabzon'a bir Japon gelir. Kahvehanenin kapısını tekmeyle açarak içeri girer ve bağırır:
-Kim lan buranın dayısı?
Temel kalkar:
-Benim lan ne var!
Japon:
-Gel lan dışarı.
Dışarı çıkarlar. "Pat küt" sesler duyulur. Az sonra Japon içeri girer ve hafif öne eğilerek "Karate" der. Kahvehanedekiler çıkıp bakarlar ki Temel perişan vaziyette yerde yatıyor.
Ertesi gün Japon yine gelir:
-Kim lan buranın dayısı?
Temel:
-Benim lan ne var!
Japon:
-Gel lan dışarı!
Yine "bam güm" sesler duyulur. Japon içeri girer ve kahvedekileri aynı şekilde selamlayarak "tekvando" der. Çıkıp bakarlar, Temel ağız-burun kan içinde yerde yatıyor.
Ertesi gün Japon yine gelir:
-Kim lan buranın dayısı?
Temel, başı sargılar içinde kalkar:
-Benim ulan ne olacak?
-Gel lan dışarı!
Çıkarlar. Dışarıdan "ÇİTONNNG" diye bir ses duyulur. Temel içeri girer ve elindeki krikoyu göstererek "Toyota Kriko" der.

Mesajlarımız kuru kuruya iftiralı atarlı olmamalı. Sadece teknik olmalı
Cemal bey mesajı beğenmişsiniz ama ilk atarı yapan sizsiniz !

hangi mesajımı kastettiniz anlamadım. etkiye tepki olacak şekilde bende sert yazdım ama ilk ben başlamadım. neyse uzatmaya gerek yok.
bende ekleme yapayım
3 eksen ama 4 motorlu cnc im var

uç işlem yaparken yani malzeme keserken motorlar düşük güç tüketimi yaparken birden işi bitirip boşta öteki işe giderkenki hızlanmasını ayarını full yapmaya çalışırsanız bu sefer motorların hepsi aynı anda güç tüketmeye başlayacak
eğer power üniteniz yetersiz kalırsa motorlar stall a kalır ve adım kaçırır böylelikle yaptığınız iş de berbat olur..

demekki 3 eksende bile 4 motor aynı anda tam güçte çalışabilir

motorun ihtiyacı olan gerilimi uyguluyor musun? motorların empedansı kaç?

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,940
Son üye
ranakaraca05

Yeni konular

Geri