Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimine Alternatif Magniwork

ingilizcede sanırım perpetual motion şeklinde geçiyordu.. Hareketin devamlılığını sağlamak için neodyium mıknatıslar çapraz değilde faklı yerleştiriliyordu. bir şema vardı bulursam eklicem.

manyetik jenratörü üretip satamadılar. Belki enerji tüccarlarının engeline takılmış olabilir bu proje. Erke dönergeci de aynı dertten.

Enerji tüccarları, hidroelektriğe, rüzgar tribününe, güneş enerjisine engel olmuyorlar da, neden buna engel olsunlar ki?
Enerji tüccarının işi enerji alıp satmak olduğuna göre, bu sistem çalışan, gerçek bir sistem olsaydı, enerji tüccarları bunun en babasından yaptırırlar ve, bedavaya mâl edip, parayla satarlardı. Sanırım, petrol satmaktan daha kârlı olurdu.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sayın ernestecho 5cm 8 mm 5mm ebatlarındaki mıknatı+kdv aldım

kaç para olduğunu yazamışsın tolga264

bu seviyedeki bir forumda böyle şeylere inanan insanlar olması ilginç !

Bu tip motorlar gerçek, ben epey araştırdım, evet çalışıyor, tamam hemen sende mi kandın arkadaş demeyin iyice araştırdım ama küçük :) bir noktayı söylemeden bedava enerjiymiş gibi bahsediyorlar tabiki bu yanlış günümüz fizik yasalarına göre enerji yoktan var edilemiyor bu cihazların enerjiside kullandıkları neodyum mıknatısın enerjisini tüketerek sağlanıyor ( neodyum mıknatıs üretilirken çok yüksek değerlerde gerilim uygulanır bu da neodyum mıknatısın potansiyel enerjiyle yüklenmesi demektir sonrsında bu enerji mekanik enerjiye dönüştürülebilir)
(Niye günümüz fizik yasalarına göre diyorum çünki eskiden dünyamız düzdü bügün yuvarlak olduğunu biliyoruz ayrıca hiçbirşey enerji dahil yoktan var edilemez varken yok edilemez diyen günümüz bilimi aynı zamanda evrenin hacmi sıfır kütlesi sonsuz yani olmayan bir şeyden büyük patlamayla oluştuğu görüşünü savunuyor herşeyin değiştiği gibi fizik kanunlarıda değişebilir daha iyisini bulamadıkça en iyisi budur.)

o video tamamen aldatmaca! silindir dönerken değil duracağı zaman milin olduğu tarafı çekmişler(oradan motorla döndürüyorlar), birde videonun 1:04 üncü saniyesinde videoda kopukluk var tam adam içeriye girerken dikkatle seyrederseniz anlamak çok basit(video durdurulmuş mile bağlı motor sökülmüş ve sonrada [aslında mekanik gücün alınması gereken yeri] mili gösteriyorlar).

Arkadaşlar bende çok denedim onlarca mıknatıs aldım internette görüp görebileceğiniz tüm video ve şekilleri denedim olmadı ikinci turu atmıyor malesef o noktada manyetik alanı kesebilecek bir madde lazım oda yok eğer olsa sorunsuz çalışır ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar ben bizzat denedim ancak olucak gibi değil bi mıknatıs itme kuvvetini kullanmak malesef mümkün olmuyor çünkü siz o mıknatısı o itme konumuna getirirkende bi enerji harcıyorsunuz ben termodinamiğin 1. yasasını pek üstün görmezken şu anda fiziğin en önemli yasası olarak görüyorum.diyceğim o ki bırakın perendevi felan ben 1 yıl araştırdım sonuçda evde bi tane çalışmayan magnetic motorum var isteyenlere çalışmyacağını ispatda ederim ben 15mm çapı olan 15mm boyu olan silidir mıknatıslara 6 lira vermiştim 18 tane var şimdi bununla rüzgar türbin dinamosu yapacağım parana yazık ziyan etme :)

Arkadaşlar bende çok denedim onlarca mıknatıs aldım internette görüp görebileceğiniz tüm video ve şekilleri denedim olmadı ikinci turu atmıyor malesef o noktada manyetik alanı kesebilecek bir madde lazım oda yok eğer olsa sorunsuz çalışır ...

fe ni co yani demir nikel kobalt bunlar manyetikden etkilenir ve manyetik alanı engellerler yani N S olan 2 neodiyum mıknatısı araya demir koyarak birleştirebilirken elle birleştiremezsin

o video tamamen aldatmaca! silindir dönerken değil duracağı zaman milin olduğu tarafı çekmişler(oradan motorla döndürüyorlar), birde videonun 1:04 üncü saniyesinde videoda kopukluk var tam adam içeriye girerken dikkatle seyrederseniz anlamak çok basit(video durdurulmuş mile bağlı motor sökülmüş ve sonrada [aslında mekanik gücün alınması gereken yeri] mili gösteriyorlar).

helal olsun en az 50 kere izlemişimdir bu videoyu ama dikkat etmemişim tam 1.01 de video kesiliyo ve arkaya döndüğünde mil üstünde oyuklar var tıpkı bir matkap ağzı gibi yani adam kolayca cevirip çıkartabilir birde adam madem yapmış bize neden söylesinki göstersinki kendisi yapar parasına bakar :)

Forum istatistikleri

Konular
128,928
Kullanıcılar
451,094
Son üye
ulbeya

Yeni konular

Geri