Güneş paneli sistem arızası

Benim panelimden gelen 12-20 volt arası gerilim kontrolcüye geçiyor kontrolcünün akü ye giden uçlarından da mı aynı voltajı göreceğim, yoksa aküye giden kısmı 12 volta düşürecek mi?

Şimdi benim panelimdem kontrolcüye ne geliyorsa aynısı gidiyor, ben yetkili bir ağızdan şunu duydum ve teyit etmek istiyorum aküyü 12 volt ile beslemek zorundasın daha yüksek bir voltaj verirsen akünü bozarsın yani yüksek derken 12-20 volt arası doğru mudur?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Normalde panelden gelen değişken voltajı 17-21 volt arası voltajı düşürüp en fazla 14, 5 volt vermesi gerekir aküye eğer aküyü dediğin voltajla şarj ediyorsa hem akün zarar görür hemde bu voltaj ile invertör ikaz verip kapatır şarj regülatörün çıkışını gündüz ölç dediğin gibiyse uygun deyil

Panel girişi deyil akü işaretli ortadaki iki çıkış en çok 14.5 olmalı regülatörün görevlerinden biri yüksek gelen voltajı düşürmek

Regülatörlerin kitapçığında teknik bilgilerinde yazan float şarj voltajı 13, 8 boost şarj voltajı 14, 2 gibi senin sorun galiba buama gece çalışır sistem panelden yüksek voltaj gelmiceği için

benim başından beri sorunum buymuş ya, neden bunu kimse düşünemedi şimdi sana daha önce paylaştığım bir fotoyu tekrar paylaşacağım ve bana o fotoğrafta gördüğünü özetle misin?

Ekli dosyalar

• IMG_20160420_153737.jpg
    IMG_20160420_153737.jpg
    251.7 KB · Görüntüleme: 14
Eğer aküye gelen voltaj buysa regülatörün uygun deyil akün zarar görür ve invertörün çalışma voltajına da uygun deyil regülatörün dc çıkışı çalışmıyodu ya içinde bişeyler zaten arızalıymış akü çıkışı da hasarlı hemen değiştir
Ben aküden çok dertliydim çok araştırdım akü firmalarıyla görüştüm sulu aküler en çok 14, 7 jel aküler 14, 4 en fazla şarj voltajı ile şarj edilebilir dediler başka regülatörleri incele (ben çok inceledim) jel akü hemen hepsinde 14, 2 gösteriyor bir tek senin baktığın 15 volt

benim başından beri sorunum buymuş ya, neden bunu kimse düşünemedi şimdi sana daha önce paylaştığım bir fotoyu tekrar paylaşacağım ve bana o fotoğrafta gördüğünü özetle misin?

önceki inverterinizi diğer aku ile 12 voltlada denemiştiniz asıl sorun bu değil

Forum istatistikleri

Konular
128,872
Kullanıcılar
450,994
Son üye
cma763

Yeni konular

Geri