Güneş Paneli Yardım?

arkadaşım bir tane şarj regülatörü al olsun gitsin :) 12volt 4a-5a-6a sana yeter...

Senin birsey yapacagin yok herkesi oyaliyorsun burda

Ne oyalaması kardeşim. Devre istedim sizden doğru dürüst. Yok mok demediniz siz beni oyalıyosunuz asıl. Biri kıytırık bir devre verdi, herkes onu çıkar şunu tak, her kafadan bir ses çıkıyor. kimi bırak git hazır al diyor. Hazırlarının parasını verin de alayım o zaman.. Tövbe tövbe, yazdım istiyoruz elalemi oyalıyo oluyoruz. Madem oyalanmak istemiyorsunuz yazmayın bir şey.. Ne biçim iştir yardım istiyoruz eden olmuyo bir de üzerine azar yiyoruz. Ben aradığım devreyi buldum az önce zaten artık ihtiyacım yok. Sizi oyaladığım için kusura bakmayın!

git bi güneş enerjisi yapa dükkana ordan güneş paneline uygun solar şarj cihazı verecek voltuna amperine göre sonra bide aynı yerden akü alırsın olur biter.

Ne oyalaması kardeşim. Devre istedim sizden doğru dürüst. Yok mok demediniz siz beni oyalıyosunuz asıl. Biri kıytırık bir devre verdi, herkes onu çıkar şunu tak, her kafadan bir ses çıkıyor. kimi bırak git hazır al diyor. Hazırlarının parasını verin de alayım o zaman.. Tövbe tövbe, yazdım istiyoruz elalemi oyalıyo oluyoruz. Madem oyalanmak istemiyorsunuz yazmayın bir şey.. Ne biçim iştir yardım istiyoruz eden olmuyo bir de üzerine azar yiyoruz. Ben aradığım devreyi buldum az önce zaten artık ihtiyacım yok. Sizi oyaladığım için kusura bakmayın!

devreyi adam akıllı yapamıyorsunuz arkadaşım sonrada kıytırık deyip yazıyorsunuz. çalıştırınca güzel tebrik ederim, çalıştıramayınca kıytırık.
önce bir devreyi kur bakalım. senin güneş panelin zayıfsa devrenin ne kabahati var ben anlayamadım

merhaba arkadşlar öncelikle şunu söylemek isterim çalıştığım konu fotovoltaik paneller üzerine
18V 0,27A lik bir paneli 12V 9A aküye şarj etmek istiyorsak düz hesap yapacak olursak
panel 5W akü 108W yani 21,6 saatte şarj eder direk bağlarsak (panel daima 0,27A verecek)
akü dolduğunda kesmek için devre lazım tabı bu devreler biraz pahalı 100TL den başlıyor. bircok elektronikci arkadaş bu tür uygulamalr yapmıstır bende dahil ama unutulmaması gereken bi konu panellden sabit akım gelmıyor güneşe göre değişken bunun için yaptığınız regülatörler düzgün çalışmıyor 5w enerjiniz 2,5-3w lara düşüyor.
bana göre araya 1n4001 1A lık bı diyot (panel 270ma oldugu için) bunda bile voltaj düşümü olacaktır en azından paneli ters akımdan korur tabi aküyüde kontol etmek lazım 4-5 saatte bir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,912
Kullanıcılar
451,067
Son üye
TolgaEren12

Yeni konular

Geri