Galericiyle olan imtihanımız...

GND-

Üye
S.a ustalar ; bugün başımıza gelen bir olayı paylaşmak istiyorum satmak istediğimiz 2005 model bir aracımız var tanıdık diye bir galericiye bıraktık sözde bizim adımıza satacaktı. 10 -15 gün galeride kaldı bu gün öğleden sonra telefon açıp bir soralım dedik galerici adamın birine kaparo karşılığında devrini vermeden arabayı vermiş. babam la bizde sinirlendk tabiki arabanın satışını vermeden arabayı başkasına vermenin mantığı nedir ? gidip o adam bir kazaya karışsa ben gümbürtüye gidecem. neyse ki gidip güç bela arabamızı geri aldık şimdi kafama takıla şey şu ruhsatı arabayla birlikte geri aldık eve gelip bakıca içinde bir evrağın eksik olduğunu gördük araç sahibinin bilgilerinin yazılı olduğu kağıt yoktur galericiye telefon açtım dükkandadır deyip lafı geveledi. Şimdi sorun şu sözde pazartesi gidip öbür adam satışı verecez eğer satış olmazsa o eksik evrağı galerici vermezse emniyetten çıkarttırabilirmiyim ? bu konuda bir sıkıntı olurmu acaba ???

HEr türlü olumsuz duruma karşı tutanak tutturun şu tarih şu saat dk ruhsattaki tüm kağıtları eksiksiz verdim, eksik teslim aldım satıcının müdürün de imzasıyla beraber kendini garantiye al, ola ki belge bizde yok sorun çıkmaz derlerse notere sonra da mahkemeye gidiyorum de! Gazete hatta tv kanallarının whatsap numaralaır var haber yaparlar!

HEr türlü olumsuz duruma karşı tutanak tutturun şu tarih şu saat dk ruhsattaki tüm kağıtları eksiksiz verdim, eksik teslim aldım satıcının müdürün de imzasıyla beraber kendini garantiye al, ola ki belge bizde yok sorun çıkmaz derlerse notere sonra da mahkemeye gidiyorum de! Gazete hatta tv kanallarının whatsap numaralaır var haber yaparlar!

Valla yarın sözde notere gidecez o arabayı almak isteyen adamla eğer cayma olursa galeriye gidip o eksik kağıdı isteyecem alamazsak çaresine bakacaz ama bir daha galericiyle asla iş yapmıyacam alayı sahtekar 3 kâğıtçı ....

Vidyo kaydı da vardır hatta masayı gören varsa ruhsat görülüyorsa ideal olur bastır yokuş yaparsanız polisle gelirim de!

Vidyo kaydı da vardır hatta masayı gören varsa ruhsat görülüyorsa ideal olur bastır yokuş yaparsanız polisle gelirim de!

şimdi kameradan ziyade emniyete gitsek o kağıdı vermezler mi acaba ? yada durumu izah etsek böyle böyle oldu desek ?

Onların insiyatifine kalmış, bize eksik verdi iddiasında bulunabilir yine de karakola gidip prosedürü öğren mümkünse polisle galeriye gitmeyi önerin ki sonradan kameralarımız çalışmıyormuş, arızalandı silindi demesinler. Polis de tutanakta kameraların çalıştığı o günkü kayıtlar mevcut gibi ibareler yazsın.

Ulan arkadaş bu ne biçim bir işe düştük bee resmen başımıza belayı satın aldık Allah kahretsin.... :( :(

Forum istatistikleri

Konular
129,101
Kullanıcılar
451,415
Son üye
efe01

Yeni konular

Geri