gsm modül

by_mci

Üye
gsm modülü kullanarak bi ortamdaki sıcaklık bilgisini cep telefonunda nasıl görebilirim
yardımlarınızı lütfen esirgemeyin :)

1ader plc 1 adet gsm modem gerekiyor bunun için fiyatıda biraz pahalı olucaktır.

1ader plc 1 adet gsm modem gerekiyor bunun için fiyatıda biraz pahalı olucaktır.

Plc ile bu işler nasıl yapılıyor bilmiyorum ama ek olarak mutlaka 1 adet sıcaklık sensörü, bir de gsm hattı gerekir.

Plc yerine, eğer ilgi alanınıza giriyorsa mikrodenetleyicili bir devre tasarlayıp kullanabilirsiniz, bu şekilde daha ucuz ama zahmetli olur.

zaten pahalı olacağını söylemiştim. mikrodenetleyici devresi ilede yapabilirsiniz.

maliyet benim için problem değil
her iki sistemde de nasıl yapılacağı hakkında bilgi verebilir misiniz acaba?

maliyet senin için sorun değilse ozaman kolay. 1 adet unitronics marka plc alıcan ve bir adetde wavecom gsm kit alıcaksın. tabiki gsm hattıda. wavecom gsm modemler unitronics tarafından kullanılan modemler ver unitronics in içinde hazır fonksiyon blokları var. sana bunun maliyeti 800-1000 dolar arası

maliyet senin için sorun değilse ozaman kolay. 1 adet unitronics marka plc alıcan ve bir adetde wavecom gsm kit alıcaksın. tabiki gsm hattıda. wavecom gsm modemler unitronics tarafından kullanılan modemler ver unitronics in içinde hazır fonksiyon blokları var. sana bunun maliyeti 800-1000 dolar arası

Bu gibi bir sistemde kullanılabilecek en uygun sıcaklık sensörü ne olabilir?

mikrodenetleyici ile nasıl yapılır?
Plc ile bu işler nasıl yapılıyor bilmiyorum ama ek olarak mutlaka 1 adet sıcaklık sensörü, bir de gsm hattı gerekir.

Plc yerine, eğer ilgi alanınıza giriyorsa mikrodenetleyicili bir devre tasarlayıp kullanabilirsiniz, bu şekilde daha ucuz ama zahmetli olur.

herhangi sıradan bir pt 100 veya 4-20 ma olabilir hiç fark etmez. böyle bir sistemi iş yerime 2 sene önce kurmuştum isteyen olursa resimlerini gönderebilirim

resimleri yollayabilir misiniz yada burada paylaşabilir misiniz acaba?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,272
Kullanıcılar
451,683
Son üye
ufuk ÇENGELCİK

Yeni konular

Geri