Hangi kablosuz modem markasını önerirsiniz? (ANKET)

Hangi kablosuz modem markasını önerirsiniz? (ANKET)

• Kullanılan toplam oy
    47
  • Anket kapatılmış .
Ben aztech kullanıyorum.Fakat kablosuzla hiç bağlanmadım.Kablolu kısmında hiç sorun yaşamadım.Yanlız bendeki modelinde wirelessi kapatmayı beceremedim:) wireless güvenliğini kapatırsam kapanıyor ama,bunu yapmak doğru mu onu da bilmiyorum.

Ben aztech kullanıyorum.Fakat kablosuzla hiç bağlanmadım.Kablolu kısmında hiç sorun yaşamadım.Yanlız bendeki modelinde wirelessi kapatmayı beceremedim:) wireless güvenliğini kapatırsam kapanıyor ama,bunu yapmak doğru mu onu da bilmiyorum.

Belki anteni çıkartırsan wireless i iptal edersin mustafa birde bunu dene:)

Pikatel airmax ın yüksek oy almasının sebebi telekom kampanyasında bedava dağıtılıyor olmasındandır belkide.Bende airmax rt 101 kullanıyorum.Geçen 2 ay önce yıldırımda manyetik alandan dolayı dsl ledi yanmıyordu ve garantiden modemi komple değiştirdiler.Teknik servisi ilgileniyor sağolsun.(İlk başta telefonlarını düşürmem çok büyük sorun oldu ama web üzerinden canlı arıza bildirim hattı(sesli) mevcut.Buda teknik servis için artı bir özellik bence)

Değerli forum üyeleri anket sonucuna göre modem tercihimi yapmak istiyorum. Neden bu yola başvurdum çünkü her kullanıcı aynı markayı kullanmıyor. Kullanıcı modeminin artısınıda dezavantajınıda kullanmayana göre daha iyi biliyor. O yüzden böyle bir anket yapma gereği duydum. Oyunuzu kullanmanızı ve tercih nedeninizi yazmanızı rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim saygılar...

Kablosuz modem markaları;

Airties

Asus

Link SYS

Inca

Pikatel

Thomson

USB Robotics

ZyXel

Datron

Speedtouch

Apache

Aztech

EVEREST NERDE LOXd

15 kişimiyiz :S
yokmu artıran...

usrobotics gürültülü hatlarda ADSL e bağlanmama sorunu çıkarıyor. Aldım kullanamadım. Başka bi kablolu modemle beraber kullanıyorum wirelesını. Türkiye şartlarına en uygunu airties.

airties rt 205 kullanıyorum gayet de memnunum.Yanlız yeni wireless modem alıcak arkadaşlara önerim adsl abonelik bağlantı hızınız yüksekse ona göre modem seçin wifi kullanıyorsanız yoksa ucuz modem alırsanız 56 kbps in üsütüne çıkamazsınız wifi de.Şimdi yeni nesiller 300 kbps e kadar çıkıyor.ve bağlantı protokolü eski modemlerde 801 b/g idi şimdi n serileri çıktı biraz pahalı ama alıcaksanız tam alın.
airties rt 205 125 kbps ye kadar destekliyor wifi de.

Airties modemleri türk telekom tarafından ücretsiz dağıtıldıklarından yaygın.
öyle bir huyumuz var ki bizim olan şey en iyisidir sanıyoruz.
dünyada internet altyapısını kuran ve geliştiren cisco firması, birçok internet sağlayıcısı tarafından kullanılan routerleri varken, kendi ürettiği modemin(linksys) en iyi uyumu sağlamamsı gibi bir durum düşünemiyorum...

airties rt 205 kullanıyorum gayet de memnunum.Yanlız yeni wireless modem alıcak arkadaşlara önerim adsl abonelik bağlantı hızınız yüksekse ona göre modem seçin wifi kullanıyorsanız yoksa ucuz modem alırsanız 56 kbps in üsütüne çıkamazsınız wifi de.Şimdi yeni nesiller 300 kbps e kadar çıkıyor.ve bağlantı protokolü eski modemlerde 801 b/g idi şimdi n serileri çıktı biraz pahalı ama alıcaksanız tam alın.
airties rt 205 125 kbps ye kadar destekliyor wifi de.

sn semih;
300Mbit hız iyi özellikle geleceği düşünerek bu cihazı almak güzel fikir fakat 300 mbit hızı destekleyen alıcıda olması lazım şuan kullanılan çoğu cihazın desteklediği 801 b ve g. 300mbit n serisine giriyor ve ona görede alıcı adaptör üretilmiş. Hem modeme para vercez hem alıcıya bu biraz külfetli. Şimdilik ortasını bulmak en güzeli benim görüşüm. 125 mbit ;)

Kesinlikle memnun kalacaksın aynı modemi kullanıyorum arkadaşlar 50 mt uzaktan görebiliyorlar modemimi.

Forum istatistikleri

Konular
129,225
Kullanıcılar
451,591
Son üye
karaca001

Yeni konular

Geri