Hangi kablosuz modem markasını önerirsiniz? (ANKET)

Hangi kablosuz modem markasını önerirsiniz? (ANKET)

• Kullanılan toplam oy
    47
  • Anket kapatılmış .
Bu bilgisayar firmalari neden kendi anakartlarinda yada modem kartı barindirmiyor anlamadim ???

Bu bilgisayar firmalari neden kendi anakartlarinda yada modem kartı barindirmiyor anlamadim ???
eskiden pc içinde modem vardı.-çevirmeli modemler:=)- ama sorun, içerde 125 volt geçmesi. eğer olurda kısa devre lursa bir ihtimal pc ye zarar verebilir.
bunun yanında diğer mesele, geniş bant modemlerin kendi başlarına ürettikleri ısı da yüksek. eski çevirmeliler giib değiller yani.
diğer mevzu ise her pcde modem var diyelim. misal benim lenovoda senin asusda onun casper de.
ee şebekeden gelen 2 telli hattı hangisine takacaz:) tek bir wifi ayrı modem hepsini besler.
tabi o koca makinenin pc de kaplayacağı yer de cabası. anakartın yarısı kadar bir mal. bilmem anlatabildim mi?

walla üstad az önce geldim mağazadan değiştirdim. 30 tl daha fark verdim airties rt-205 aldım zaten önceden de aynı modemi kullanıyordum istatistiklerede baktım genelde airties almış oyu :) Şuan bağladım ve çekimi falan iyi kopma durumuda yok tavsiye ederim.
Ben ilk defa kablosus modem kullanacagim. Alacagim modemin eve baglatacagim internetle uyumlu olup olmama durumu var mi. Varsa nasil onlarim bunu. 25mbps uydu net almayi düşünüyorum

Adsl ise mecburiyetten airties. Fiber ise farketmez. Nedenine gelince esasında türkiyedeki adil kullanım kotası alt yapının ADSL için belirtilen hızların mecburi altında kalması gerektiği. Şöyle açıklıyayım. 16mbit hızında abone olunan adsl esasında yoğunluk olmadığı zaman çok rahat 2mbit/sn ile download yapabiliyor. Yalnız bu airties hariç diğer modemlerde NET'in kopmasına ve modemin tekrar reset olmasına neden oluyor. Örneğin ZYxel ile. Ama airties türkiye şartlarına uygun olarak yapılmış bir modem ve senin kopma noktasına gelen hıza otomatikman getirmiyor. Aşağıda tutarak kopmasına mani oluyor. Hız olarak biraz düşürüyor belki ama kopmuyor. O yüzden mecburen AİRTİES.

Adsl ise mecburiyetten airties. Fiber ise farketmez. Nedenine gelince esasında türkiyedeki adil kullanım kotası alt yapının ADSL için belirtilen hızların mecburi altında kalması gerektiği. Şöyle açıklıyayım. 16mbit hızında abone olunan adsl esasında yoğunluk olmadığı zaman çok rahat 2mbit/sn ile download yapabiliyor. Yalnız bu airties hariç diğer modemlerde NET'in kopmasına ve modemin tekrar reset olmasına neden oluyor. Örneğin ZYxel ile. Ama airties türkiye şartlarına uygun olarak yapılmış bir modem ve senin kopma noktasına gelen hıza otomatikman getirmiyor. Aşağıda tutarak kopmasına mani oluyor. Hız olarak biraz düşürüyor belki ama kopmuyor. O yüzden mecburen AİRTİES.
Peki marka olarak airties desek modele neye gore karar vermeliyiz.

İhitiyaca göre seçin kablosuz bağlatı hızı 300mbs veya üzeri olsun. 4 port etehrnet kablo bağlantısı extra bulunsun istersenizde herhangi bir modeli alabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,925
Kullanıcılar
451,093
Son üye
Mustii54

Yeni konular

Geri