iki lamba kontrolü

ensar35

Üye
x1ve x2 adında iki lamba var butona basıldıgında x1 yancak x2 söncek bir daha basıldıgında x2yancak x1 sönce ve bunu nasıl yapabiliriz yardım ederseniz sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
slm bu bahsettıgın devreyı darbe rolesı ıle cozebılırsın ıcerısınde baglantı saması cıkar butona her basıcta komut degıstırır kolay gelsin

İş yerinde 2 adet zıt kontakları bulunan bir buton görmüştüm.

Bir hareketi durdurup baska bir hareketi baslatma olayı.

Sanırım bu butonlardan piyasada çokca vardır.

Daha yeniyiz, aklıma ilk bu geldi :D

x1ve x2 adında iki lamba var butona basıldıgında x1 yancak x2 söncek bir daha basıldıgında x2yancak x1 sönce ve bunu nasıl yapabiliriz yardım ederseniz sevinirim

devre şeması ektedir.

Ekli dosyalar

• Lamba devresi.JPG
    Lamba devresi.JPG
    20.2 KB · Görüntüleme: 90
Son düzenleme:
snn gönderdigini ben yaptımda bunu festo fuildsimde elektropnömatik olarak istiyorum 2 haftadır ugraşıyorum yapamadım eger yapabilen çıkarsa cevabı yollarsa svnrm

evet elektropnömatik olarak istiyorum

ve ben bu devreyi tek butonla yapmak istiyorum
sorunda orda zaten tek butonda yapmakta

evet arkadaslar biraz yardımcı olursanız ikimiz içinde çok büyük yararı olacak simdiden tesekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri