Isı pompası toprak hattı bağlanınca kaçak akım rolesini attırıyor

Değerli bilgiler için teşekkürler @fahri yetiş hocam. Ekteki "Standartlardaki Yenilikler" belgesi 34.maddeye görede yangın koruma cihazına tamda olması gerektiği gibi AFDD denmiş. (Arc Fault Detection Device Ark Hatası Algılama Cihazı denmiş.)

Ekli dosyayı görüntüle 110761

Bu uygulamalar nasıl sağlanır ? Proje müellifi ağalar ! , bu bilgileri edinir,proje çizimleri ressamlara havale edip,tetristen ! başlarını kaldırıp,esas görevlerine ! dönerlerse o zaman olur.Benim,bu konuda,maalesef hiç ümidim yok.Kim kaça çiziyorsa,ben 1/4 fiyata çizerim ! kafasındanda böyle bir sonuç çıkmaz.Onun için,kendisine Mühendiss ! /Müyendiz /Meendiz diyenler eksik olmaz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu uygulamalar nasıl sağlanır ? Proje müellifi ağalar ! , bu bilgileri edinir,proje çizimleri ressamlara havale edip,tetristen ! başlarını kaldırıp,esas görevlerine ! dönerlerse o zaman olur.Benim,bu konuda,maalesef hiç ümidim yok.Kim kaça çiziyorsa,ben 1/4 fiyata çizerim ! kafasındanda böyle bir sonuç çıkmaz.Onun için,kendisine Mühendiss ! /Müyendiz /Meendiz diyenler eksik olmaz.
Daha kötüye gitmesinde. Ne yalan söyleyeyim benimde hiç ümidim yok.:(

Bunları söyleseniz ! ( çünki,maalesef bilmiyorlar bile ) ,ilk tepkileri " ama,yönetmeliklerde yokki " olacak.Kaçak akım şalterinin üstüne neden sigorta koymuyorsunuz diye sorduğunuzda " biz hep böyle çiziyoruz " diyen adam,sanki,yönetmelikleri çok okuyor.Velevki ,yönetmelikte yok,iyi birşey ise ! ,çizsen,senden kim neyi soracak ? 15 yıl civarında,Yapı Denetim organizasyonunda Proje Kontrolluğu yaptım ( yaş nedeniyle şutlandık ! ) .Önümden yüzlerce proje geçti.SADECE 1 TANESİ ! adam gibiydi.Onlarcasını ,kırmızılayıp gönderdim.Ne yazıkki,o projelerin tamamı,tedarikçi kurum tarafından aynen kabul gördü.Yani,tut birini,vur ötekine.

Forum istatistikleri

Konular
129,446
Kullanıcılar
452,003
Son üye
ersel75

Yeni konular

Geri