jeneratör

sayın şefim 2 sayacın nötrlerini ortak bağlamamda ne gibi sorunlarla karşılaşblirim.
Nasıl bir sorun olacağını ben de bilmiyorum. Belkide sorun olmayacak. Zaten emin değilim demiştim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Nasıl bir sorun olacağını ben de bilmiyorum. Belkide sorun olmayacak. Zaten emin değilim demiştim.
kofra sigortası çıkışında sayaçtan önce kaçak akım sigortası var ise nötr çıkışının ortak bağlanması sorun yaratır diye düşünüyorum.

Yapılması gereken proje revizyonu ile tek sayaca geçmektir.
Her iki sayaç devresindeki yükler farklıdır nötr'den dönen akımlar farklıdır nötr iletkenlerinin birleştirilmesi her iki devre başındaki kaçak akım koruma rölesinin atmasına neden olacaktır. Arıza bulmaktada zorluk yaratacaktır. İki devreyi birbirinden ayrı değerlendirin(tesisatında birbirinden ayrı olması hiç bir yerde birleşmemesi gerekir). Aşağıda göstermiş olduğum pako şalterden 2 adet kullanın.Jeneratörünüzüde kademeli yüklemiş olursunuz :)
pako.jpg

4 kutuplu 1-0-2 trifaze şalter kullan

Forum istatistikleri

Konular
129,440
Kullanıcılar
451,994
Son üye
acvt

Yeni konular

Geri