Kaç Paraya Çalışmak Lazım

arkadaslar ozel sektor 3 sene tecrubeye kadar kolay kolay 1500 tl parayı muhendıse bıle varmazlar ama sıze tavsıyem eger sırketın saglam olduguna ınanıyorsanız 1000 tl ye evet deyıp orada maasınızın artmasını beklemenız eger kendınıze guvenıyor ve ben bu ıste kendımı kanıtlarım dıyorsanız olması gereken bu bende 1000 tl ye basladım ve 6 ayda maasım 1500oldu ve bu ay yıne artacak

Arkadaşlar bende uluslararası bir firmada çalışıyorum. Tek diyebileceğim şey sebatkar olun ve ilk başlarda ücret beklentisine girmeyin. Fakat piyasada kendini pazarlamayı bilmeyip abi ne verirsen önemli değil deyipte aynı meslek grubundan tecrübeli arkadaşların piyasa değerini düşüren çok sayıda meslektaşım var. Daha önceleri başıma geldiği için diyorum. İş görüşmesinde adam dedi bana dışarda bir sürü adam var bu paranın daha altına çalışacak sen gidersin başkası gelir dedi. Kendinizi ağırdan satın arkadaşlar işi bilmesenizde ben bu paraya çalışamam deyin. Biz kasiyer, tezgahtar, garson, temizlikçi değiliz biz beyin ve emek takımıyız unutmayın. Bilgi ve emek bu kadar ucuza gitmemeli. O kdr yıl teknik eğitime para döktünüz yeri geldi çıraklıkta stajda tuvalet temizlediniz. Şimdi kendizi ağırdan satın en az 1000 tl dan aşağı çalışmayın piyasadaki iş verenleri nasıl olsa bulurum birini daha düşük paraya diye ümitlendirmeyin.

Son düzenleme:
Bende Endüstriyel Otomasyon Teknikeriyim.Benimde 1 yıllık recrübem var fakat şu an işsizim.Gittiğim yerlerdede söylenilen ücret komedi sahnelerini aratmıyor.

kardes bende Endüstriyel Otomasyon Teknikeriyim hızlı tüketim sektöründe elekronik bakımcı olarak işe başladım tecrubem yok ama beni eğitmek amaçlı aldılar 4 ay önce 700 tl maaş ile işe başladım

bir kaç gün önce iş ilanı kısmına mesaj yazdım ilgilenen arkadaş çıkmadı. Demek ki işsiz arkadaş yok maşallah.
Balıkesirde trafo fabrikasında çalışacak askerliğini yapmış test mühendisi(elektrik mühendisi) arıyoruz. tecrübe olmayabilir. biz kendimiz eğitecez fakat ingilizcesinin konuşma olarak çok iyi olması lazım ki yurt dışı müşterilerle muhatap oluyoruz devamlı. ayrıca yüksek gerilim tekniği dersi alması da bizim için önşart

ertan-030 bende elektrik teknik ogretmen mezunuyum ve su anda yurt disinda calisiyorum.Maas iyi sayilir ama sunu sana rahatlikla soyleyebilirim ki eger borcun harcin yoksa kpssye hazirlan ogretmen ol.Ama ozel sektor dusunuyorsan kendini paket programlarda gelistir derim teknik ogretmenligin piyasada gecerli bir unvani yok cunku bol sanslar.

eğer yabancı dilin iyi seviyede ise; en az 2500

Ya ben öğrenciyim ama sizler mesleğinize hiç değer vermiyorsunuz...Ya da kendinize güveniniz yok ...O kadar yıl okuyacan en zor bölümü ve gelip 1000TL maaş alacan yok ya??? Başka...Bu tür mühendisler rezil etti mühendislik mesleğini ne verse kabul ediyor...Sen kendi dediğini kabul ettireceksin....Yoksa asgari ücrete de çalışrısın...Eğer 1000 TL ve ya altına çalışacaksan bırak mühendisliği bir arakadaşın dediği gibi git inşaatlarda amelelik yap..Bırakın ya orta halli normal bir mühendisin 2000 Tl den aşağı maaş alması çok yanlış...İyi bir mühendiste 4000 Tl altına düşmememli bana göre...Belki sen öğrencisin ne konuşuyorsun dersiniz ama ben bu tür şeyleri çok araştırdım ve cevremde de gördüm

arkadaşım sektöre göre para değişir. enerji sektörüne ata bilirsen kendini aklından geçen parayı alırsın .yok işin servislere veya ağır sanayi demir çelik ve benzeri yerlere takılırsan biraz düşük alırsın diye düşünüyorum....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,987
Kullanıcılar
451,199
Son üye
furkanyldrmer

Yeni konular

Geri