Kaçak akım rölesı atmıyor jenaratör de besledigimde

Bağımsız çektim sadece bir prize diğer prizden atlama yaptım parça kablo ile diğerleri bağımsız

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Geliyor tabi sadece iki prizi bir linye bağladım diğer iki prizde bir linye bağladım diğer iki prizde bir linye bağladım sadece dediğim gibi bir prizde atma yaptım prizin birinden

Geliyor tabi sadece iki prizi bir linye bağladım diğer iki prizde bir linye bağladım diğer iki prizde bir linye bağladım sadece dediğim gibi bir prizde atma yaptım prizin birinden

KAKŞ'nden önce veya sonra bir Ana Sigortan var mı?

Yok direk jeneratörden geliyor kacak akim rölesinin girişine giriyor ordan sigortalara dağılıyor

Yok direk jeneratörden geliyor kacak akim rölesinin girişine giriyor ordan sigortalara dağılıyor

Jeneratör Çıkışı'na bir Ana Sigorta, KAKŞ'nden sonra içeride bir Ana Sigorta kullanman lazım!

Notr-Toprak için KAKŞ açma işini zor çözersin. Çokta önemli değil. Faz-Toprak arası açıyorsa sıkıntı olmaz.

Kaçak akımın atması İçin jeneratörün yıldız noktasının ayrı bir noktada (işletme topraklaması bir anlamda) topraklaması lazım. Kaçak akımdan geçen faz, gövdeye temas şeklinde Koruma topraklaması ile birleştiğinde o zaman kaçak akımdan geri dönmeden koruma topraklaması üzerinden toprağa gittiğinde açma yapar.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı gene gelişmeleri paylaşırım sağolun

Yani normal dairenin topraklamasin da açmaz mi diyorsunuz

Ben tekrar bir kontrol yapacağım teşekkür ederim herşey için

Forum istatistikleri

Konular
128,880
Kullanıcılar
451,015
Son üye
alperen uğur

Yeni konular

Geri