Kaçak akım rölesi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sigorta mı kaçak akım mı? Lambayı açar açmaz mı attı yoksa lambanız yandı 15 dakika sonra mı attı?

Mutfaktaki petekleri açık tutun eğer duvar da hala ıslaklık varsa kurutacaktır çok zor bir arıza fazla akım çekti diye kaçak akım atmaz
ama siz evin bütün sigortalarını kapatıp gündüz su alan prizi sökün ve duvar kuruyana kadar kabloları elektrik bantıyla bantlayın tekrar deneyin belki sorun başka bir yerde iyi geceler

Sigorta mı kaçak akım mı? Lambayı açar açmaz mı attı yoksa lambanız yandı 15 dakika sonra mı attı?
Kaçak akım attı tek bir lambanin sigortasini atınca musluk tamirinden önce atıyordu dün açtım atmadı bugun tüm ışıklar dahil diğer bir odanin tvsinide calistirdim yaninaigortayi actim 5 saat sonra falan kacak akım attı
Abi iyi geceler son birşey daha söylim mesela kombi tv ve lavabo banyo sigortaları bunlarin hepsi 2 sigorta açınca atıyordu duvari biraz kurttuktan sonra bunlar attirmamaya başladı ama tüm ışıklarıve diger odanin tvsini yani 4 sigortaya cikarinca attı orda kafam karıştı benim yani kurutmanin faydasi oldu ama işte ne bileyim hakkinizi helal edin lutfen

Mutfaktaki petekleri açık tutun eğer duvar da hala ıslaklık varsa kurutacaktır çok zor bir arıza fazla akım çekti diye kaçak akım atmaz
ama siz evin bütün sigortalarını kapatıp gündüz su alan prizi sökün ve duvar kuruyana kadar kabloları elektrik bantıyla bantlayın tekrar deneyin belki sorun başka bir yerde iyi geceler

elektronik balans bağlı lambanız varmı ? varsa
atarken elektronik balans lambanız açıkmıydı .

Günaydın herkese bu sabah kalktigimda binanin komple elektirigi gitmisti binanin salterini kaldırdım ama bizim kar atamamisti normalde bizden atinca kar off oluyordu acaba bugunde bizden kaynaklı mı binanin elektigi gitti cevaplarsanız sevinirim.

Binanın kaçak akımı 300mA ve selektif tip
değilse,siz dahil,her daireden gitmiş olabi-
lir.
Hocam ben bu terimleri bilmiyorum ama bina yeni 1 yıllık normalde bizim kar gidince binaninki giderdi son 1 haftadir 10 gün falandir belkide binaninki hiç atmıyordu sadece ataraa bizim kar atıyordu bugun bizim kar atmamisti ama binanin elektrigi gitmisti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…