Kaçak akım rölesi

prof0707

Üye
Arkadaşlar ben yıllardır elektrikçilik yapıyorum ama bir konuda aklım birşeye takıldı hemde kendi evimde geldi bu başıma evde kaçak akım rölesi takılı ama bina içinden benim eve üç faz yerine iki faz geliyor sayaç akıllı sayaç Şebeke elektriği kesilip tekrar geldiğinde benim kaçak akım atıyor markası siemens daha önce çin malı vardı değiştirdim her yolu denedim tüm tesisatı elden değiştirdim apartmanda 9 daireli bu sadece bende oluyor sanırım diğerlerinede iki faz gidiyor ama onların kaçak akımı yok ben kaçak akımı söküyorum bu defa bina girişdeki kaçak akım atıyor çözemedim yardımlarızı bekliyorum .

anlayamadığım olay binanın kaçak akımı senin evden dolayımı atıyor.bunu tesbit ettinmi.acaba evinde topraklama kablosu ile ilgli nötr yerine yanlış bir baglantımı var.ayrıca kaçak akımın kaç kutuplu modeli nedir.

Evin tüm tesisatını elden geçirdim sadece şüphelendiğim kaçak akım rölesi kaldı onuda yeni değiştirdim siemens marka 40 MA , normalde hiç bir şekilde atmıyor ama şebeke elektriği kesilip tekrar geldiğinde atıyor ,Sayaçdan üç faz yerine iki faz geçiyor diğer sekiz dairede kaçak akım tutmuyor onun için sökmüşler bende söktüğüm zaman elektrik kesilip tekrar geldiğinde binanın girişindeki kaçak akım atıyor

sizin sorununuz topraklama bınannın topraklaması cok kotu demek kı ıstersenız bır megerle bınanın toprak dırencını olcun ordan cıkar hersey...

bina 2008 yapımı olunca hiç aklıma gelmedi ölçmek , yarın ölçerim aklımdaki soru şu üç faz yerine iki faz geliyor bundan yaparmı diye okulda öğrendiğimiz gibi RST yerine RRS geliyor, pensampermetre ile tek tek ölçütüğmde 10.11.10 amper çekiyor

temel topraklaması yapılmayıp dandik 2 demir çubuk çakıp topraklama yapıldı ise işiniz zor elektrik gidip geldiinde atması kolon kablosunda sıyrık olma ihtimalide getirior......

kardeş sen 2 tane mono faze K.A.R. kullanmayı dene en azından hata senin evindeyse onun hangi hatta olduğunu bulsun

sizin sorununuz topraklama bınannın topraklaması cok kotu demek kı ıstersenız bır megerle bınanın toprak dırencını olcun ordan cıkar hersey...

aynı olay başıma gelmişti genelde topraklama sorunu ile alakalı olabiliyor dediğiniz gibi topraklama ölçümü yapılsa iyi olu kimi binalarda topraklama hattı çekilip topraklama lehvası toprağa gömülmeden direkt kabloyu toprağa gömenlerde olabiliyor sonra bu şekil olaylara davetiye çıkmış oluyor

bi binanın topraklama olcumunu nereden yapabilecegimizi acıklar mısınız?

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri