kaçak akim

Ferzann

Üye
Arkadaslar iş guvenligi için fabrikadaki dikis makinelerine kacak akim rolesi istiyolar.ben bunlara 30ma yoksa 300ma mi takmaliyim.ve bu makinelerin hepsinde govdeye kacak var bu kacak topraklama uzerinden kayboluyo zaten.gerek varmi baglamama sizce.yorum bekliyorum.tesekkurler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
30 mA lik takmanız gerekir.Kaçağın,neden kaynaklandığını bulup gidermediğiniz takdirde,şalterleri devreye alamazsınız.

asansör yönetmeliğinde 300 ma ancak dikiş makineleri için kaçlık takılması gerekli bilemiyorum. isg de mutemelen 30 mA dir. Allah yardımcın olsun. çok sağlam topraklama gerekli olacak en başta onu belirteyim. ben asansör için 300 mA taktım. sadece onun için toprak zeminine sıfırdan bakır çubuk çakıp topraklama kablosu bağladım.

İşim zor birde nereye elimi atsam sifirlama yapilmis bu işten nasil kurtulurum bilmiyorum formaliteden takmakda istemiyorum goruntu olsun diye.

İşim zor birde nereye elimi atsam sifirlama yapilmis bu işten nasil kurtulurum bilmiyorum formaliteden takmakda istemiyorum goruntu olsun diye.

sıfırlamaları iptal edip iyi bir topraklama şart. kar taktırman lazım. topraklama ve kar hayat güvencesidir. sıfırlamada ters bağlantıyı düşün. insanlar 220v maruz kalırlar.

30 mA lik takmanız gerekir.Kaçağın,neden kaynaklandığını bulup gidermediğiniz takdirde,şalterleri devreye alamazsınız.
PEKİ SAYIN FAHRİ YETİŞ. kar olmadıgını düşünelim. ve topraga akan akım sigortayı attıracak kadar akım deil. bu durumda bu akım tamamıyle topragamı akar yoksa bir kısmı akar bir kısmı kalır mı? NE GİBİ TEHLİKESİ OLUR?

Peki bu makinanin fişini ters takarsak faz notur yonleri degismiycekmi bu sekildede k.a.r calismiycak sanirim bu uygulamayi yapan hic arkadas yokmu.

Peki bu makinanin fişini ters takarsak faz notur yonleri degismiycekmi bu sekildede k.a.r calismiycak sanirim bu uygulamayi yapan hic arkadas yokmu.
sıfırlamanın oldugu yerde ters de düz de cevirsen kar çalışmaz. Topraksız kar çalışır. En güzeli toprak ile kar takmak.

Sifirlamayi duzelttim topraklamada tamamm ama bu makineler portatif fişi cikarip baska makinanin prizine takinca faz notur degisirse k.a.r yine calismiycak buna nasil cozum buluruz.tirnakli fislerden kullansak olurmu

arkadaşım fişi çıkarıp ters taktığında k.a.r. hala devrede olacak çünkü bu röleler ister faz hattından ister nötr hattından kaçak olsun anında devreyi açarak enerjiyi keser.yani bir cihazı k.a.r. bağlarken faz nötr yer değiştirmesi hiç bir soruna sebebiyet vermiyecektir rahatlıkla kullanabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
129,249
Kullanıcılar
451,643
Son üye
mertop

Yeni konular

Geri