Kapasitemetre tavsiyesi

Hocam naptin 3 tane multimetre. Napiyorsun onlarla.

Benim emektar 1995 ten kalma su olcu aleti ile idare ediyorum. Etmeye calisiyorum. Bazen bende diyorum bir LCR metre alayim yada yapayim kiyisindan donuyorum. LCR metre demişken kulaklarin cinlasin @by lent

Probumun kablosuda koptu zaten..

20170108_211319.jpg

Sagdan soldan geldi. Para vermedim yani 1 de analog var onu soylemi unuttum. :)

Son düzenleme:
Hocam bende tt technic vc6013c modeli var kullaniyorum suan.bu cihaz ayni zamanda ohm metre özelliginede sahip.cihazda 5/6 çözünürlük var.50nf altinda kondasatör ölçmüyor.cihazda oto scan özelligi mevcut bazen on tusuna basip cihazi acip kondansatör uclarina dokundugunuzda direnç yada diyot kademesinde ölçümyapmaya çalisiyor.ama select tusuna basarak kondansatör kademesine geldiginizde düzeliyor:)üç saniye gibi bi sürede ölçüm yapiyor kondansatör boyutu büyük olunca.ama sonuc olarak memnunum özellikle ohm metresi cok iyi cok memnunum ama ben suan lcr metre aliyo olsam piko farad seviyesinde ölçüm yapan bisey alirim.mikro farad alti kademeleri ölçen bi cihaz almanizi bende tavsiye ederim.ayrica bobinde ölçse iyi olur.sayin ustalarimda hakli daha ucuza daha genis araliklarda ölçüm yapan cihaz almanizi tavsiye ederim.

Ustalarim tt echni Dt 6013 aldim. En alt kademe 200 pf.
Elimdeki kondansitotleriin bazilarini olctum. Kimileri degerinin yuzde 30_ 40 fazlasini gosteriyor. Icten kuruma diye tabir edilen durum bu mu?

hayır kuruyanların kapasitesi düşer 100µF olur 60-70µF fazla olması üreticinin uzun ömürlü üretme çabası veya hassas hesaplar yapmamasından...

Tesekkur ederim ustalarım iyi ki varsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,834
Kullanıcılar
450,929
Son üye
tuanayildiz

Yeni konular

Geri