Kombi arizasi

aslında sorunun kendisi daha önceden de hidroforun bozuk alması. şimdi ise hidrofor tamir edildi ve suyunuz gelmesi gerektiği gibi gelmeye başladı. daha öncesinde hidrofor bozuktu ve su basıncı eksik geliyordu siz de herşey yolunda görünüyordu. hidrofor yapılınca da kombiye su gelmesi gerektiği gibi geldi. kombinin gaz ayarını yükseltince sorununuz çözülecektir.
Tekrar tesekkur ederim. Üstadım. Ayrıca site ile bu vesile ile tanıştım . Bu kadar hızlı sorunum ile ilgilenen insanlar görünce şaşırdım biraz. Allah her daim yardımcınız olsun

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
gaz ayarı özel bir durum olabilir .
kombide
kalorifer için gaz valfi
sıcak su için gaz valfi
ayrı değil bir adet valf var
kalorifer kısmında sorun yoksa
sıcak suda sorun durumu ?

hidrofordan anlamam
bina için bir adet var yoksa kişisel sadece size ait mi ?

kombi servis modu ile işlem yapıldı mı ?
hata kodu ? reset durumu ?

kombide
kalorifer için gaz valfi
sıcak su için gaz valfi

hidrofordan anlamam

iki adet gaz valfi bulunur. biri kalorifer tesisatı için. diğeri sıcak su için. sıcak suyun gaz valfi isteğe göre ayarlanabiliyor. ama kalorifer için olanı için pek fazla bir tolerans söz konusu değil.

iki adet gaz valfi bulunur. biri kalorifer tesisatı için. diğeri sıcak su için. sıcak suyun gaz valfi isteğe göre ayarlanabiliyor. ama kalorifer için olanı için pek fazla bir tolerans söz konusu değil.

içini bilmiyorum foto 1 adet gaz valfi gösteriyor gaz valfi ayar yeri kalorifer , sıcak ayrı olabilir ?

http://m.ariston.com/tr/media/files/143_624_624_CARES PREMIUM KULLANMA KILAVUZU.pdf

ariston.png

içini bilmiyorum foto 1 adet gaz valfi gösteriyor gaz valfi ayar yeri kalorifer , sıcak ayrı olabilir ?

http://m.ariston.com/tr/media/files/143_624_624_CARES PREMIUM KULLANMA KILAVUZU.pdf

Ekli dosyayı görüntüle 60104
Hocam sizde haklısınız. 24 lük kombiler de iki adet gaz ayarlama yeri mevcut. aynısını kullandığım için sorunun bu olduğunu biliyorum sayılır. gaz eksik olduğunda sıcak su fazla akınca gaz yeterince gelmediği için eksik ısıtma yapıyor.

Hocam sizde haklısınız. 24 lük kombiler de iki adet gaz ayarlama yeri mevcut. aynısını kullandığım için sorunun bu olduğunu biliyorum sayılır. gaz eksik olduğunda sıcak su fazla akınca gaz yeterince gelmediği için eksik ısıtma yapıyor.

haklı olabilirsiniz , dediğiniz arızadan olabilir mantık
6. Sadece sıcak suyu en yuksek seviye de açıyorum anca yinede su soğumaya devam ediyor.

ilk önce pislik tutucu temizleme !!!

haklı olabilirsiniz , dediğiniz arızadan olabilir mantık
6. Sadece sıcak suyu en yuksek seviye de açıyorum anca yinede su soğumaya devam ediyor.

ilk önce pislik tutucu temizleme !!!

hocam bu bir arıza değil.
su basıncı ile ilgili bir sorun.
hidrofor daha öncesinde gerekli basınç değerine göre servis gaz ayarı yapmış.
hidrofor tamir edildikten sonra su basıncı yükselmiş
su basıncı yükselince
kombinin gaz ayarının da değişmesi gerekiyor.
Yani aslında servis işlemi doğru yapılmış o zamanki şartlara göre
daha sonrasındaki hidrofor basıncı normale dönünce de kombi ısıtması yetersiz kalıyor.
bu bir arıza değil
Kombi servisinin de kendisince haklı nedenleri var. onun için suçu hidrofora atıyor.
Sadece yapılması gereken işlem.
Kombi servisi gelip gaz ayarını yükseltecek hepsi bu kadar

hocam bu bir arıza değil.
su basıncı ile ilgili bir sorun.
hidrofor daha öncesinde gerekli basınç değerine göre servis gaz ayarı yapmış.
hidrofor tamir edildikten sonra su basıncı yükselmiş
su basıncı yükselince
kombinin gaz ayarının da değişmesi gerekiyor.
Yani aslında servis işlemi doğru yapılmış o zamanki şartlara göre
daha sonrasındaki hidrofor basıncı normale dönünce de kombi ısıtması yetersiz kalıyor.
bu bir arıza değil
Kombi servisinin de kendisince haklı nedenleri var. onun için suçu hidrofora atıyor.
Sadece yapılması gereken işlem.
Kombi servisi gelip gaz ayarını yükseltecek hepsi bu kadar

hayırlısı ile çözüm olur .

bu arada kombi servisi gaz ayarını yükseltince faturanız da yüksek gelecektir. çoğu kombi servisi kendi kombilerinin az yaktığını ispatlamak için gaz ayarını düşük tutarlar.
eğer ki faturanızın az gelmesini istiyorsanız
kombinin gaz ayarını değil de
bir basınç düşürücü kullanarak faturanızında az gelmesini sağlayabilirsiniz.
yok fatura önemli değil diyor iseniz
gaz ayarını yükseltin
yok fatura önenli diyorsanız eğer
basınç düşürücü kullanın.

kombide
kalorifer için gaz valfi
sıcak su için gaz valfi

hidrofordan anlamam

Hidrofor bina için kullanılıyor toplam 8 daire için. Servis geldiği zaman kombinin kapağını açıp bir iki yere bakti o kadar sonra suda dalgalanma var kombi de sorun yok degip gitti. Bunun dışında kombi herhangi bir hata kodu vermiyor çalışırken normal olarak çalışıyor

Forum istatistikleri

Konular
129,287
Kullanıcılar
451,718
Son üye
faikc

Yeni konular

Geri