Konu açabilme yetkisi

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/lm35dz-ile-sıcaklık-sensörü-lcd-ile-nasıl-yapılır.97563/
Hadi bakalım napalım şimdi? Devreyi kart üzerine dizip kargolayalım mı yoksa fotoğraflar eşliğinde şunun ayağını şu deliğe bunun ayağını bu deliğe tak diye tek tek fotoğraflayım mı? Bence de konu açmaya bir sınırlama getirilmesi gerekli. En azından üye olunur olunmaz konu açılamamalı. Adam giriyor on tane aynı konu başlığını açıyor, bazende bu konular reklam oluyor -ki en çok sinirlendiğim şeyde bu-. forum çöplüğe dönüşüyor.
Ben linkini verdiğim konuyu açan arkadaşa kızmıyorum ama önce biraz araştırma yapılsa bir altyapı oluştursa sonra takıldığı yerde sorsa daha iyi olmaz mıydı?

Yeryüzünde neden kötü insanlar var diye kızmamak lazım çünkü bu kaçınılmaz bir olaydır asıl sorun polis görevini yapmadığında başlar bahsedilen olumsuzluklara müdahale yönetimin yani polisin sorunu arkadaşlar. Yeni üye olan forumun yapısını bilmez, problemine biran önce cevap almak derdindedir. Çok kural koyarsanız üye kaybedersiniz. Adamın birinin kafasına bir soru takılır siteyi inceleyip beğenir gerekli aşamaları geçip üye olur, sonra birde bakarki 50 mesaj yazmadan konu açamazsınız uyarısı ile karşı karşıya böyle olunca ne yapar gider alakasız konu altına sorusunu sorar :)
O yüzden boşverin ne yeni üyeleri kızdırın ne de bahsettiğim yeni sıkıntıların çıkmasına neden olun. Eski sistem en güzeli...

Katılıyorum bazı şeyleri görmemek lazım. Tarih tekerrürden ibarettir. Bunlar yaşanacak sen ben veya başkası transistörü biliyordur voltaj nedir akım nedir amper nedir ancak bilmeyen ( forum kullanmasınıda bilmeyen ) bir şekilde öğrenecek.

Evek kötüye kullanım var olursa da forumun yetkilileri var. Rapor et tuşunu tıklayarak durumu bildirebilirsiniz.

Evet sorun aslında yönetimin..Bunu söylemek bana düşmez ama gün gelirde forum veri tabanı komple çöker her şey sıfırlanırsa işte bu herkes için kötü olur sanırım.

Forumda sayin ustalarimiizn sayesin birşeyler öğreniyoruz veya öğretiyoruz. paylaşim sitesi açisindan gerçekten çok güzel bir alan.
Ama ne yazikki bazi konularda üye olan arkdaşlar forumda konu araştırmasi yapmadan direk konuya giriyorlar.
Belki istedikleri konu hakkinda tonlarca baslik ve anlatim var. Bu konuda forumda aşiri derecede kullanim hatalari var bana göre.
Site yöneticisi arkdaşlardan Aslinda Konu açma değilde Konu silme Başliği altinda bir yer açsalar yanlış açılan ve silinmesini istediğimiz konulari orada LİNK olarak paylaşarak silinebilse ve forum veri tabanni işgal etmese daha iyi olur.

Görüyorum ki bazı rütbeli ve de çok kıymetli ustalarım da benimle aynı görüşte. Konu açılmadan konunun açılması yönünde bir sorun yok bunda herkes hemfikir.
Sn @iarslan kusura bakmayın. 2007 yılında üye olmuşsunuz 32 yıllık meslek hayatınız var yazdığınız mesaj sayısı 200 civarı.:D

2007 yılından beri sadece 200 civarı mesaj yazdığınız için bence sizin konu açma yetkinizin olmaması lazım.
Not: Sen diye hitap etmişim galiba çok alınmışsınız. Bu sanal ortamda bu kadar çok alıngan olmanızın anlamı yok bence. Sen kelimesine bu kadar alınmayın.

Merhaba.Örneğin; "Beğen" kutucuğunun altında,tüm bu beğenen üyelerin ismi vardır ve kendi ismim bana "Sen" diye de görünüyor.Ben bu "Sen" e hiç de alınmıyorum,çünkü format olarak bu sistemde tamamen de otomatikleşmiş,klişeleşmiş bir hitap şeklidir.

Arkadaşlar arasında da "siz,sen,vb." 'i bu kadar büyük bir sorun ya da onur meselesi olarak da görmemek lazımdır.Eğer işin bu boyutu ciddi bir sataşma veya bir hakaret sınırına da dayandırılmıyorsa.Ancak o zaman darılıp gücenip forumdan soğuma ister istemez kendiliğinden oluşur diye düşünüyorum.

Örneğin bana da usta,sen,arkadaş,vb. çok çeşitli tarzlarda hitaplar her zaman yapılyor,ama sırf bu yüzden forumu bırakmıyor,bu hitap şekillerini o kişilere özel olarak atfedip,onları o şekliyle yani olduğu gibi kabulleniyorum,işin aslına da bakılırsa.Bu biraz da mesajlardaki içeriklerdeki kişiye yaklaşım şekli ve karşı taraftaki kişinin anlayış ve değerlendirme kabiliyeti,bazen de dikkat edilmeden ve keyfi olarak kasten yapılan hitap şekilleri de olabilir,bunları tam ayırt edebilmek güç olacağı için,bu ayrıntının üzerinde çok fazla da takılıp kalmanın gereksiz olacağı kanaatini taşıyorum.

Çünkü tamamiyle elektronik ortamlarda,insanların birbirini birebir olarak göremedikleri bu sanal ortamlarda (Video konferans biraz daha farklıdır bu yanıyla) bu hitap şekillerini,ille de bize yapılmasını beklediğimiz en ideal hitap şekilleriyle (Sn,Siz,Bey,vb.) yapılmasını her zaman (O kişi çok yakından da tanınmıyorsa eğer) için beklemek çok doğru olmayacaktır düşüncesindeyim ben.Ama bu demek değildir ki karşı tarafa tam bir hakaret ve kul hakkını hiç gözetmeden acımasızca yazı yazıp üzerine yürümek anlamına da hiçbir zaman gelmemelidir.Zaten bu eylemin hakaret mahiyetinde tespitinde,hukuk bağlamında bildiğimiz gibi tazminat ve kanunlar çerçevesinde bunun hesabını verebilme durumumuz bile çok rahat olarak vardır.Benim kendi şahsi düşüncem yalnızca bu şekliyle düşünmektir.Kolay gelsin.Saygılarımla.

Yönetici arkadaslardan rica ediyorum.
Lütfen bu konuyu siler misiniz?
Amacının dısına cıktı, fazla konusmaya gerek kalmadı.

Arkadaşlar.
Forumumuzun ana ilkesi bilgi paylaşımıdır. Eğer söylediğiğiniz gibi birileri bir konu açabilmek için belirli bir sayıda başka konulara belirli miktarda cevap yazmasını istememiz demek forumun tamamındaki bilgi paylaşımları tamamen çöp olur.

Şöyleki. xxxxx rumuzlu bir üye yeni üye oldu diyelim. Adamın derdi var ve çözüm arıyor. Bu arada bir bakacak ki konu açabilmesi için belli bir cevap limiti var. Sonra ilk gördüğü konu veya konulara gereksiz cevaplar yazmaya başlayacak. Peki bu durum konu bütünlüklerini bozmayacak mı?..

Not: Bu forumda hiç bir üye istedi diye Yönetici forum kurallarını bozmayan hiç bir konuyu silemez.

Arkadaşlar.
Forumumuzun ana ilkesi bilgi paylaşımıdır. Eğer söylediğiğiniz gibi birileri bir konu açabilmek için belirli bir sayıda başka konulara belirli miktarda cevap yazmasını istememiz demek forumun tamamındaki bilgi paylaşımları tamamen çöp olur.

Şöyleki. xxxxx rumuzlu bir üye yeni üye oldu diyelim. Adamın derdi var ve çözüm arıyor. Bu arada bir bakacak ki konu açabilmesi için belli bir cevap limiti var. Sonra ilk gördüğü konu veya konulara gereksiz cevaplar yazmaya başlayacak. Peki bu durum konu bütünlüklerini bozmayacak mı?..

Not: Bu forumda hiç bir üye istedi diye Yönetici forum kurallarını bozmayan hiç bir konuyu silemez.

Yıllar yıllar önce PM'den mesaj yazmak için 10 mesaj şartı vardı (halen varmı bilmiyorum) bende yazabilmek için ilk gördüğüm alakalı-alakasız konulara mesaj yazmıştım :) tabiki BAN yemiştim,,

Forum istatistikleri

Konular
129,084
Kullanıcılar
451,379
Son üye
memis.dincsoy@berkeotomas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri