ladder=>>stl

gkhn26

Üye
Ladder yazılımıyla ilgili ufak bir sıkıntım var yardımcı olursanız sevinirim.

Ladderda yazılı olan bazı networkler kendiliğinden stl'e dönüyor.
Bunun nedenini ve engelleme yolu varsa onu öğrenmek istiyorum.
Stl'e dönen networkleri laddera geri çevirebilirmiyim?
İlgili arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba;
Ladderdaki bir bloğu stle çevirdiğinde bazı ekstra kodlar da çıkar. Boş bir programda ladder formatında yaz, stle çevir. Sonra senin asıl projendeki stlle bu stl arasındaki farklı olan kodları senin projene yaz. Mesela Timer ve couterlarda NOP diye birşey çıkar. Eğer sen bunları stlde sildiysen tekrar laddera çeviremezsin. Bir de bazı mantıklar vardır, zaten ladderda yapılamazlar.

ZAPOTEK İLGİN İÇİN TEŞŞEKKÜRLER AMA,

LADDER KENDİLİĞİNDEN STL'E dönüşüyor. Fonksiyondaki bazı networkler, hepsi değil.
Bunun dönme sebebi ve çözümü var mı asıl öğrenmek istediğim bu.

ilk defa böyle birsey duydum cevapı mutlaka bende bekliyorum.

Bunun sebebi;
STL'e dönen networklerin Ladder programlama'ya uygun olmadığı
içindir.Dönmesini istemiyorsan,o networkleri Ladder mantığına göre
yeniden düzenlemelisin.

Programı Ladder'da açtığınız halde bazı networkler STL formatında görüntüleniyorsa bu networklerin Ladder'da gösteriminin mümkün olmadığını gösterir. Yoksa ladder'da kendi oluşturduğunuz networklerin kendiliğinden STL formatına dönüşmesi gibi bir durum varsa böyle bir duruma ben de hiç rastlamadım.

LAD/STL/FBD editör içerisinde Customize menüsünden View -> View for logic blocks ->Created in Language seçin.

bazı komutlar FBD ye dönüyor ama LAD. dönmüyor bunun sebebi nedir....?

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,934
Son üye
altandomx

Yeni konular

Geri