Lazer Kazıyıcı ve Kesici Router (co2 tüplü)

70w lazer tüpü bu kadar büyükse 500w veya daha büyükleri ne kadardır acaba.

lazerin tüpünü bağladım. su tesisatını geçici hortumla yaptım. devirdaim motoru biraz sesli çalışıyor su kabının içinde kusura bakmayın şimdiden.
ayna ayarlarında hiç sorun yaşamadım önceki makineden alışık olduğum için herhalde
bu forum için bir video

Lazer tupu sogutmak icin normal bi devir daim su motoru is gorurmu suyun isisinin kac derecede stabil kalmasi gerekiyor mak verim icin ayrica cam tup hasas deyilmi isi degisimlerinde catlama riski varmi

@yavuzbatyir
20 derece ideal. devamlı aynı derecede tutmak gerek ne ani soğuyacak ne ani ısınacak. bu yüzden bu işi gören chiller makineleri var. buzdolabı motoru gibi bir motor var üstünde dijital termostatı var. gerektiğinde çalışıyor gerektiğinde duruyor. bir de suyu dolaştıran devirdaim var. bunlar yeter. eğer çok ağır işler yaptırmayacaksan (yani tam güçte devamlı bir şeyler kesmeyeceksen) sorun olmaz chiller e gerek yok.

evet aslında bir başka seçenek.
ben kontrolör olarak awc708c yi 1 sene önce aldığım için gelişen arduino tabanlı yazılımları takip etmedim.
düzgün rastering yapıyor sanki.

Bendede 80 w lazer kesim makinası var çinden aldım corel lazer diye dongle lı arayüzü programı var bir haftadır iflas etmiş durumda ilk önce A.r.m hatası alıyordum şimdi hiç açılmıyor sildim tekrar yükledim nafile şimdi makina bana bakıyor bende makinaya yardımcı olabilecek biri mutlaka vardır şimdiden çok teşekkürler

kullandığınız kontrolörün modeli markası var mı ?? ruida falan mı kullanıyorsunuz acaba fotoğrafı çekip yollarsanız yardımcı olmaya çalışırım

A.r.m hatası alıyordum
bir forum sitesinden alıntı.

"" CorelDRAW’da aldığım yeni değişik bir hata daha..

Çalışmaları kaydedebiliyorum fakat farklı kaydetme, dışarı aktarma (save as, export) gibi özellikleri kullanamıyorum kesinlikle, ne yaptıysam olmadı (yeniden yüklemek vs vs) sürekli oalrak A.R.M. hatası verip program kapanıyor diyorsanız. İlacı bende =)

Şöyle ki…

Başlat Menüsü / Çalıştır kısmına geliyoruz.

Açılan pencereye: regedit yazıyoruz.

Sol sütundan sırası ile aşağıdaki yolu izliyoruz.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\comdlg32

Comdlg32 klasörü üzerine tıkladığımızda sağ panelde değerler görüyoruz.

Bunların üzerine çift tıklayıp “1” olan değerleri “0” yapıyoruz.

Geçmiş olsun, Corel çalışıyor artık.. =) ""

Bunu denedim ama en sona kadar geliyorum comdlg32 diye bi dosya yok bende

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,918
Son üye
pratender

Yeni konular

Geri