Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
evet birçok kez denedim sürekli kaymalar meydana geliyor.
ayrıca işletim sistemi xp pro. virus programı yok haricende bir program çalışmıyor ekran koruyucu devre dışı herhangi bir müdehalede bulunulmuyor programa başıma geldi sapıtmalar yapıyor.kontrol sistemi step motor

Bilgisayarının konfigrasyonu nasıl? Özellikle ana kartının iyi olması lazım. Ayrıca söylendiği gibi motorlarına kapasitesinin üzerinde yükleme yaparsan da kaçma olur. Ama bunu yaptığını sanmıyorum.

Sıkıntı tamamen motor ayarları ile alakalı bence. Step motor sürücünüz nedir?

Merhaba, arkadaşım step motor kullanıyorsan ki öyle, motor ayarlarını çok iyi bir şekilde yapmalısın çünkü step motorlarda eğer ayarları tam değil ise genellikle eksenel kaçırma olur... istersen motor etiketini(tipini, adım açısını,amperajını) ve config menüsündeki motor tuning değerlerini yazarsan ona göre değerlendirelim tekrar, ayrıca hobi amaçlı bir çalışma yapıyorsanız ve kısıtlı bir bütçe ayırmış iseniz yada hobi için ne gerekiyorsa yaparım deyemiyorsanız SERVO motor bence çok lüks olur.. tabi ki kendi düşüncem varsa kenarda 800-3000 USD fazlanız çok süper bir sisteme sahip olursunuz eksen kontrolü açısından...başta da yazdığım gibi ayarlarınızı ve motor etiketinizi yazın bizlerde elimizden geldiği kadar yardımcı olalaım...

Öncelikle teşekkür ederim.
Motorların üzerinde herhangi bir etiket yok baktım motor tuning ayarlarında 200 step 2500 motor hızı 200 de yavaşlama hızı step kontrol ettim sadece 200 step de mm olarak komut verdiğim yere ilerliyor.

Sürücülere bakıp haber vericem hemen.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mehmet Abi, boşta da çalışsa başlangıç noktasına dönmüyormuş ama. Adım ayarları yanlış olsa ölçülerde fark olur, ne olursa olsun başlangıca dönmesi gerekmez mi?

200 olanı;80, 2500 olanı;1000, 200 olanı;120 olarak değiştirip tekrar dener misiniz?

Mehmet Abi, boşta da çalışsa başlangıç noktasına dönmüyormuş ama. Adım ayarları yanlış olsa ölçülerde fark olur, ne olursa olsun başlangıca dönmesi gerekmez mi?

motor ayarları sıkıntılı olursa geri başlangıç noktasına dönemez step kaçırdığı için. 2500 değerinden kaynaklanıyordur büyük ihtimal, ölç tutabilir o adım ile ilgili yani step açısı ile ilgili...

İşlem sonunda gördüğüm sıfır noktası dediğimiz yere çağırdığımda aynı noktaya gelmiyor x y ve z eksenleri net olarak söylemiyorum. 3'er 5'er mm kaymış görünüyor.

200 olanı;80, 2500 olanı;1000, 200 olanı;120 olarak değiştirip tekrar dener misiniz?

Ben bunları yaparken sürücüleri vereyim size.
2 adet CW250AC microstep driver
1 ADET CW6060AC stepmotorcu.com

Moderatör tarafında düzenlendi:
motor ayarları sıkıntılı olursa geri başlangıç noktasına dönemez step kaçırdığı için. 2500 değerinden kaynaklanıyordur büyük ihtimal, ölç tutabilir o adım ile ilgili yani step açısı ile ilgili...

2500 yazdığını görmedim. Haklısın. İvmelenme ayarı da yüksek...

dediğniz ölçülerle deneme yaptımki daha öncesindede yapmıştım benim elimdeki motor veya sürücü 200 step te belirlen noktaya geliyor ayrıca 2500 olan yeri 2000 olarakta denemiştim öncesinde yine sıkıntı vardı.

siz tam olarak tuning bölümünde yazanların değerlerini adları ile birlikte yazar mısınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,830
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri