Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
55 sayfa okumak çok zor iş.
Sorunca nasıl olsa birileri cevaplayacak.
Ben olsam , bu kadar sayfada birileri mutlaka bahsetmiştir , sorsam ayıp , en iyisi baştan sona bir okuyayım,hem belki başka şeylerde öğrenirim , diye düşünürdüm.

Artsoft iyi bir firma.
Gerekli tüm belgeleri sunuyor.

Ekli dosyalar

• Mach3Mill_Install_Config.pdf.zip
    3.4 MB · Görüntüleme: 37
55 sayfa okumak çok zor iş.
Sorunca nasıl olsa birileri cevaplayacak.
Ben olsam , bu kadar sayfada birileri mutlaka bahsetmiştir , sorsam ayıp , en iyisi baştan sona bir okuyayım,hem belki başka şeylerde öğrenirim , diye düşünürdüm.

Artsoft iyi bir firma.
Gerekli tüm belgeleri sunuyor.

Eyvallah, gerek kalmadı!... İyiki de kalmamış... Rahatsız ettiysem özür...

Manyetik switch kullanmak isteyenler olur belki. Sapmanın 0.01 mm olduğunu söylüyorlar.
Led ilede gayet güzel uyglamaları var.

Ayrıntılar için.
Electronic home switches made easy! - CNCzone.com-The Largest Machinist Community on the net!

hall_test.jpg

Paylaşım için teşekkürler.Bu hall effect sensörleri 3 kablolu fanların içinde(atx kasa power fanı veya işlemci fanı)bulabilirsiniz.Bir nevi endüktif sensör prensibi ile çalıştığını biliyorum,reed switch(cam tüp içerisinde mekanik kontaklı röle)gibi manyetik bir alana maruz kaldığında elektron akışı sağlanır ve devreye girer.Fanlarda kullanım amacı fan devrini ölçüp anakarta bildirmek,bir nevi takometre görevi yani.

Paylaşım için teşekkürler.Bu hall effect sensörleri 3 kablolu fanların içinde(atx kasa power fanı veya işlemci fanı)bulabilirsiniz.Bir nevi endüktif sensör prensibi ile çalıştığını biliyorum,reed switch(cam tüp içerisinde mekanik kontaklı röle)gibi manyetik bir alana maruz kaldığında elektron akışı sağlanır ve devreye girer.Fanlarda kullanım amacı fan devrini ölçüp anakarta bildirmek,bir nevi takometre görevi yani.

3 Fanın kanına girdin bilesin... :D

Diğer 2 sindeki sensörler metalede duyarlı çıktı onun için devre dışı bıraktım ancak 1'i gerçekten çok güzel çalışıyor...

Henüz CNC ye monte etmedim ancak mıknatısla Led'i çok güzel yakıp söndürüyor. Mıknatıs olarakta Eski CD-ROM lardan çıkan kuvvetli mıknatıslar var onları kullandım...

Demek ki delinin aklına taş getirmemek lazım.
Yeni fanlarda yoklar , çinistanlı buldu kolayını .
Cdromram motorlarında varlar olmak zorundalar.
Eskileri fandan ucuz.

Hall effect sensor :

http://www.direnc.net/Hall-effect-sensor,TA-981.html

Allahtan Fanlar hep ses yaptığı için sökülen eski fanlardı... Aynı işlemi aldığım hall effect sensorlerlede yaptım ancak onlarda sonuç alamadım. Ya ben beceremedim, yada datasheetleri yanlış...

Kendi Kontrol panelini yapmak isteyenler için bolca görsel kaynak;

fanuc0itd.jpg
fanuc0it_clip_003.gif
fanuc0it_clip_image002.gif

Ekli dosyalar

• fanuc görsel.zip
    814.9 KB · Görüntüleme: 10
Arkadaşlar makinam mach3 devreye girince kontrolsüz olarak çalışıyor.. Çıldıracağım.. Yardımcı olacak birisi varmı :?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri