Mach3'e Alternatif CAM Programı Yapmak

Tekirdağ/Malkara Küçük Sanayi Sitesi hocam. Yolunuz düşerse bekleriz.
2004'te Tekirdağ'da askerlik yaptım. Küçük şirin bir şehir merkezi vardı. Her haftasonu önce melemencide kahvaltı, sonra hamam. Biraz sahil turu ve kışlaya dönüş. Malkara'ya hiç gitmedim.

@mashadow Şimdi dediğiniz gibi düşünceler iyi de , o olsun derken diğer taraftaki ana konu yatmasın :)
Proje iyi ama bu özelliklerin bir çoğu ticari aşamada gereksiz (!) olarak görünecek şevkini kıracak.
usb to xx durumları herzaman problemli olmuştur. bunların atası mouse çeviricilerdir.
kullanılan bilgisayarda kaç rs232 var? ve ne kadara ihtiyaç var?

2004'te Tekirdağ'da askerlik yaptım. Küçük şirin bir şehir merkezi vardı. Her haftasonu önce melemencide kahvaltı, sonra hamam. Biraz sahil turu ve kışlaya dönüş. Malkara'ya hiç gitmedim.

Malkara aslında hiç gidilecek bir yer değil gezip görme açısından =)

@mashadow Şimdi dediğiniz gibi düşünceler iyi de , o olsun derken diğer taraftaki ana konu yatmasın :)
Proje iyi ama bu özelliklerin bir çoğu ticari aşamada gereksiz (!) olarak görünecek şevkini kıracak.
usb to xx durumları herzaman problemli olmuştur. bunların atası mouse çeviricilerdir.
kullanılan bilgisayarda kaç rs232 var? ve ne kadara ihtiyaç var?

Haklısın ana konudan fazla uzaklaşmadan yapmam gerekiyor, ama hakkaten yapmam gerekiyor bunu. Ticari boyutta aslında bana yarayan birşey bu. Çünkü daha önce de söylemiştim bu sistemi ayağa kaldırıp bir an önce makinamızla dışarıya iş yapmaya başlamamız gerekiyor koyduğumuz sermayeyi geri alabilmek adına. Bunu yaparken de bu yazılımı olabildiğince herkesin işine yarayacak şekilde tasarlıyoruz. Ama olabildiğince tabi, öncelik bize yarayan kısımlar =)

amaç sadece diş çekme ise daha kısa yolu var hiç spindle devir senkronize işlerine girmeden..

MMS0509ThreadMilling3.jpg

@asenyurt tasarımımızdan dolayı bunu yapamıyoruz. Plazma tezgahı olduğu için malzeme aşağıda serbest, bir mengeneye bağlı değil. Z ekseninde bulunan pistonlar ile saca baskı uygulayıp, matkap ucuyla delebilecez. Ama bu resimdeki işlemi yaptıramayız. Deneyeceksek mecburen senkron yapmak gerekiyor

mashadow senin dediğin sekil için diş çekme tapperları var hem. Aşağı baskıda yay gibi geri esniyo tekrar yukarı cıkmak istediğinde yay bu sefer yukarı doğru uzuyo..ve rahatca diş çekiyosun...

mashadow senin dediğin sekil için diş çekme tapperları var hem. Aşağı baskıda yay gibi geri esniyo tekrar yukarı cıkmak istediğinde yay bu sefer yukarı doğru uzuyo..ve rahatca diş çekiyosun...

Evet Cüneyt abi onları çok araştırdım, ülkemizde de satılıyor ama kalitelerinden hiç emin olamadım. Senin var mı bu konuda tecrüben, denemişliğin tavsiye ettiğin bir ürün.

Özellikle 4üncü dakikadan sonrasını izleyin

Son düzenleme:
Tecrübem var bunu illa cnc de kullanılmıyor.. Tranfer tezgahları var.. hemde öyle m5 m6 m8 gibi değil çap 25mm 38mm deliğe witwort tarzı su boru tesisatına ait dişlerinden çekiyoruz...
Bizim doncu Hüseyin usta var onun yaptığı vardı birde sanayide cok ileri manyak var.. Hidrolikçş.. oda çap 100mm honlu boruya biliyosundur honlu borudan hidrolik silindir yapıyolar adetli yaptığı işlere . Diş çekme aparatı yapmıştı..tümü dediğim gibi yaylı ve ilk basma ve geri dönme anına zaman kazandırıyor ve boşluğu yayla alıyo. .ingilizcesini bulursam paylaşırım.. diy yapanlarda var...

Tecrübem var bunu illa cnc de kullanılmıyor.. Tranfer tezgahları var.. hemde öyle m5 m6 m8 gibi değil çap 25mm 38mm deliğe witwort tarzı su boru tesisatına ait dişlerinden çekiyoruz...
Bizim doncu Hüseyin usta var onun yaptığı vardı birde sanayide cok ileri manyak var.. Hidrolikçş.. oda çap 100mm honlu boruya biliyosundur honlu borudan hidrolik silindir yapıyolar adetli yaptığı işlere . Diş çekme aparatı yapmıştı..tümü dediğim gibi yaylı ve ilk basma ve geri dönme anına zaman kazandırıyor ve boşluğu yayla alıyo. .ingilizcesini bulursam paylaşırım.. diy yapanlarda var...

Vay desene bizde de baya çılgın adamlar varmış. Zaten ne varsa bu ustalarda var =)

Benim spindle bt veya diğer konik tutuculara sahip değil. Er32 kullanıyorum, halihazırda aradığım gibi birşeyi hazır bulamayacağım gibi duruyor zaten. Eğer DIY bişeyler bulursan, onu burda da yapabiliriz gibi geliyor.

Not: Senin dediğin bu düzeneklerde iş mili hep aynı yönde dönüyor, geriye çekilirken otomatik ayırıyıp terse dönüyor dimi aparat? Yayla tensionı alan düzeneklerden bahsetmiyoruz?

Son düzenleme:
Malkara aslında hiç gidilecek bir yer değil gezip görme açısından =)

Haklısın ana konudan fazla uzaklaşmadan yapmam gerekiyor, ama hakkaten yapmam gerekiyor bunu. Ticari boyutta aslında bana yarayan birşey bu. Çünkü daha önce de söylemiştim bu sistemi ayağa kaldırıp bir an önce makinamızla dışarıya iş yapmaya başlamamız gerekiyor koyduğumuz sermayeyi geri alabilmek adına. Bunu yaparken de bu yazılımı olabildiğince herkesin işine yarayacak şekilde tasarlıyoruz. Ama olabildiğince tabi, öncelik bize yarayan kısımlar =)

iş garanti olsun dersek

LV-67C-3D_800x526.jpg

http://www.commell.com.tw/Product/SBC/LV-67C.HTM

Chipset-Moschip-MCS9865-serial-font-b-RS232-b-font-4-Ports-font-b-PCI.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,840
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular