Masa üstü Sigma cnc çalışması (togi cnc project 3)

kabaca görebilirsen zaten çok salgı demektir..
Kabaca görmemeyi umuyorum anlamında yazdım aslında.

Müjde;
x ve y eksenlerine ait vidalı miller tornadan geldi.z ekseni yapım aşamasında.Çok iyi görünüyorlar.x ve y ekseni vidalı milleri daha önceden cnc tornada yapılmıştı.Aynı noktalatrdan yataklanmış fakat z sıfırdan yapılıyor tornada.O nedenle z için bir şey diyemeyeceğim.
Nasıl test edeyim salınım olup olmadığını?

Hayırlı olsun, yerine takınca bangır bangır bağırır. (kasma-salgı varsa zorlanır, sıkışır az birazcık )

Rotçular gibi karşıya bir cetvel arabaya anahtarlık lazer (dikey/yatay dar bir kesik bulunan kağıt yapıştır) tuttur baştan sona kadar git. Uçuk mu bilmem ben olsam böyle yapardım.

Rotçular gibi karşıya bir cetvel arabaya anahtarlık lazer (dikey/yatay dar bir kesik bulunan kağıt yapıştır) tuttur baştan sona kadar git. Uçuk mu bilmem ben olsam böyle yapardım.
Bence biraz uçuk geldi, % kaç mm salgıyı hangi nasıl göreceğiz?

Anlık görme adına idi bu fikir, kağıt üzerine de farklı yöntemle çizilebilir biraz mekanikle sapmanın daha büyük hali çizdirilebilir (pantograf). Önemli olan sonucu ne yapacağız kime şikayet edeceğiz veya iade edebileck miyiz?

Anlık görme adına idi bu fikir, kağıt üzerine de farklı yöntemle çizilebilir biraz mekanikle sapmanın daha büyük hali çizdirilebilir (pantograf). Önemli olan sonucu ne yapacağız kime şikayet edeceğiz veya iade edebileck miyiz?
:D:D

@togitogi bi bitirsede feraha ersek dimi yav:D:D

Bu günkü gibi elektrik kesintisi olursa proje yatar. Arızadan başımızı kaşıyamadık .

benim makinenin y eksenindeki iki tane vidalı milide kütür kütür ses çıkarıyor salgıdan galiba (somunun içine koyduğum yağ siyahlaşıyor bilyalar aşınıyor anlaşılan.) keşke cnc tornada ve öncesinde ısıl işlem yaptırsaydım diyorum kendime.
ilk başlarda çok fazla salgı yoktu ama şimdi gözle görülür yamukluklar var döndükçe görebiliyorum.
artık kırılıp bozulmalarını bekliyorum.
tornacılara hayır :D

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri