Masa üstü Sigma cnc çalışması (togi cnc project 3)

Tornadan gelen milleri takarken somundan 3 adet bilye düştü...Şimdi mecbur söküp dağıtmak zorundamıyım.

wd40 işi bence bu tür şeylere sıkılmaz gibime geliyor.
hatta duyduğuma göre bir reklamcı makinesine devamlı wd40 sıkıyormuş paslanıp duruyormuş üretici devamlı rayları milleri değiştiryormuş falan adamın wd40 sıktığını sonradan öğrenmiş

Onun zararı yok yahu. Sadece çok ince ve çabuk kaybolduğu için sürekli kullanıma uygun değil. Temizleme ve pas açma gibi işlerde çok işe yarıyor.

Vidayı komple sökmeden yavaş yavaş geriye aldım açılan kanaldan gres yardımı ile tek tek yolladım.Yavaş yavaş sıkarak kanal oturmasını sağladım.Ondan sonra WD40 sıktım biraz amanın uçuyor vidalı miller:)

abi bu wd40 dediğimizi vidayı yağlamak içinmi kullanıyoruz yoksa bu sadece temizlemek için ayrıca bir yağ varmı. ben bi arada sprey şeklinde gres yağı almıştım vidalarda kullanırım diye bi turlu fırsatım olmuyo son zamanlarda boyle birşey uygunmudur yağlamak için sizce.

WD40 pas sökücüdür.Yağlama için değildir.Ben WD temizlik için sıktım akabinde
KLÜBER;
STBURAGZ
NBU8EP
İle yağlayacağım.Bu yağı normalde lineer rulmanlarda kullanıyoruz.

Boşver abi nane limon da mideye iyi gelir diyorlar. Bunların üçü de yağ mı?

Klüber yağın markası , diğerleri yağın model ve model numarası...
Bu arada Moschip PCI-e bir kart alarak yeni nesil bir bilgisayara taktım.Windows 7 32 bit yükledim.Ardından MAch3 yükledim ve 2 gün uğraştıktan sonra çalıştırabildim.Hafta sonları , akşamları evde sıkılmama adına ve denemeler yapmak amacıylayeni bir adet mini cnc yapımına başladım.Evde rahattan olsa gerek çalışmak çok yaramadı toplamda 3 adet chip(tb6560) yaktım.:confused:
Forumda herkes uyuyor bari canlandırma adına benim yeni oyuncağın fotoğraflarını koyayım dedim.
IMG_0027[1].JPG
IMG_0028[1].JPG
IMG_0029[1].JPG
IMG_0030[1].JPG

Bu yeni oyuncağım 2A lik 2adet 1 A lik 1 adet motor ve kayış kasnak , 400W dc spindle ile çalıştıracağım.

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,918
Son üye
pratender

Yeni konular

Geri