Merhaba 18650 piller ile ilgili bir sorum var yardımi olurmusunuz

Tesla008

Üye
Elimde fotoğrafta görüldüğü gibi 18650 Samsung bir pil var ve ben bunu elektro şok cihazına taktım benim sorum 18650 pilerin maximum kaç volta şarj edilebilecegidir suanki voltaj 4.60 v yardımcı olursanız sevinirim forumda yeniyim bı hatam olduysa affola

Ekli dosyalar

• PXL_20210901_072826805.jpg
    PXL_20210901_072826805.jpg
    126.9 KB · Görüntüleme: 16
voltaj yükseltme işini şok cihazı yapar.
cihazın devresiyle ilgili bir durum.

voltaj yükseltme işini şok cihazı yapar.
cihazın devresiyle ilgili bir durum.
Hocam siz sorumu yanlış anladınız galiba ben 18650 pillerin Max maç volta çıktığını sordum

pil şarj alıyorsa en yüksek voltaj 4.2
ama şarja girmiyorsa seninde amper ve volt ayarlı bir adaptörün varsa benim gibi kısa bir an bazen 24 volt bile verdigim oldu ama dedigim gibi şarj almıyordu. tetiklemek amacı ile

4.6 volt ile şarj yaparsan pil ateş gibi ısınıp şişip patlayacak ( denedim )

ama şarja girmiyorsa seninde amper ve volt ayarlı bir adaptörün varsa benim gibi kısa bir an bazen 24 volt bile verdigim oldu ama dedigim gibi şarj almıyordu. tetiklemek amacı ile

maksimum 4.3 volt.

Ops ozaman o tehikeli artık 4.3 ten fazla şarj etmeyeyim şimdi biraz deşarj edeceğim cavaplariniz için teşekkürler

Şarj işlemini nasıl yapıyorsunuz? Sıkıntı yaşamamak için lityum iyon pil şarj modüllerinden kullanabilirsiniz. Hem ucuzlar hemde pilinizi kontrollü olarak şarj etmiş olursunuz.

Şarj işlemini nasıl yapıyorsunuz? Sıkıntı yaşamamak için lityum iyon pil şarj modüllerinden kullanabilirsiniz. Hem ucuzlar hemde pilinizi kontrollü olarak şarj etmiş olursunuz.
Elektro şok cihazının kendi devresi var onla şarj ediyorum elektro şok cihazimin pilleri öldüğü için 18650 pili taktım .

Elektro şok cihazının kendi devresi var onla şarj ediyorum elektro şok cihazimin pilleri öldüğü için 18650 pili taktım .
Öyleyse kendi devresinde bir sıkıntı olmalı. Fazla şarj etmeyin çok çabuk patlayıp alev alabilen bir pil ile uğraşıyorsunuz.

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,332
Son üye
coskunomar

Yeni konular

Geri