Merkezi Sistem ve Kamera Sistemi

imdaty

Üye
arkadaşlar hem kayıt yapacak hemde merkezi sistemde çalışacak aynı zamanda bütün dairedekiler kameraları tv den izleyecek ve 6 adet kamera olacak böyle bir sistem mümkünmüdür

Tabiiki mümkündür . 1 adet kayıt cihazı 6 adet kamera 1 adet 1mb rf modülatör
ve diğer malzemeler ....

merhaba
öncelikle kayıt cihazına kamera larınıı bağlayınız kayıt cihaının video çıkışına rf modülatörü bağlayınz modülatörün rf çıkışını çatıdaki santraliniin girişine bağlayınız bu kadar
kolay gelsin saygılar

sayın altan 6 adet kamernın hepsinin görüntüsünü bütün dairedekiler yani tv 6 kamernın görüntüsünüde görmek istiyoloar

6 kamera bir multiplexer ,rf modülatör , 1 kayıt cihazı (sndiskin bir cihazı vardı sanırım hafıza kartına kayıt yapıyor.)kullanırsanız olur.6 kamera görüntüsü multiplexera bağlanır.multiplexer çıkışına t konnektör bağlayıp bir ucu kayıt cihazına 1 ucu rf modülatöre bağlarsınız.rf modülatör çıkışınıda bina santral girişine girerseniz olur.ama bu sistemde 6 kamereyı tek ekranda birden görürsünüz.

ben webcam le yapmıştım ilk kamera sistemini ...

tv nini AV bandından izliyordum kapıdan binaya girenleri ve eve gelen misafirin kim olduguna bakıyordum...tek kötü yanı tabikide kayıt yapamaması..

ama çok işimi görüyor halen kullanmaktayım...

6 kamera bir multiplexer ,rf modülatör , 1 kayıt cihazı (sndiskin bir cihazı vardı sanırım hafıza kartına kayıt yapıyor.)kullanırsanız olur.6 kamera görüntüsü multiplexera bağlanır.multiplexer çıkışına t konnektör bağlayıp bir ucu kayıt cihazına 1 ucu rf modülatöre bağlarsınız.rf modülatör çıkışınıda bina santral girişine girerseniz olur.ama bu sistemde 6 kamereyı tek ekranda birden görürsünüz.
Ya arkadaşın dediği gibi yaparsınız, tek ekranda 6 görüntü yeterli olmazsa görüntüyü 4de bölen 2multiplexer kullanıp iki adet RF modületörle iki ayrı kanaldan yollayabilirsiniz...

kayıt cihazı rf mödülü bir arada olursa kısa sürede çözülebilir

multiplexer işini görür ayrıca kayıt yapan modelleri var.

multıplexer neden?? kayıtlar ıncelenecegı zaman dıger daıreler ızlemesın dıye mı? bu cıhazı alıp artı malıyete gerek yok dvr cıhazının kompozıt cıkısından rf modulatore rf modulatorden santrale... he dıyeceksın kı dger ben kayıtları ıncelerden cıhazın yanına koydugum monıtorle... dıger daıreler benım ne yapdıgımı ızlemesın .....
ozaman rf modulatore ac kapa anahtar tak + malıyetten kurtul.... derım ben kayıtları ıncelecegın zaman modulatoru kapa yanı...

Forum istatistikleri

Konular
128,862
Kullanıcılar
450,977
Son üye
sertan345

Çevrimiçi üyeler

Geri