Mile çamaşır makinesi yardım

husnutan

Üye
Miele wkb130wcs çamaşır makinesi program durmaya yakın kolay soğutma yazısı çıkıyor ekranda ve kapı açılmıyor sebebini bilen yardımcı olabilirmi

https://www.miele.com.tr/support/cu...r_makinesi-964/tumu/kapak_kilitli-93000903819

Güvenlik sebeplerinden dolayı kapak, sıcaklık 55 °C üzerinde olduğunda açılamaz.
Sıcaklığın 55 °C'nin altına düşmesini bekleyiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim Yalnız bu her programda yapıyor durulama sıkma bölümünde bile programı bitiminde kolay soğutma yazısı çıkıyor ve kapı kilitli kalıyor ancak Manuel olarak açılıyor ve hata siliniyor ekrandan normale dönüyor

Cevabınız için teşekkür ederim Yalnız bu her programda yapıyor durulama sıkma bölümünde bile programı bitiminde kolay soğutma yazısı çıkıyor ve kapı kilitli kalıyor ancak Manuel olarak açılıyor ve hata siliniyor ekrandan normale dönüyor

Makinanın uyarı kodunun fotosunu yayınlarsanız daha iyi olur .
Konusunda uzman arkadaşların yorumlarını beklemeniz .

Kolay Gelsin Sağlıcakla ...

Muhtemelen ntc yüzünden olan bir arıza. Başıma hiç gelmedi. Sizin için biraz araştırma yaptım ve daha önceden de binlerce kaynağı incelemiştim hiç görmedim ve duymadım. Sıcaklık yüzünden açılmadığına göre sıcaklık ile ilgili yanlış bir ölçüm söz konusu. Hata kodu test programında görünmez çünkü ortada hata yok. Mesele ölçümün geç olması. Başka bir sensör yoksa ntc değişimiyle düzelir diye düşünüyorum. Makine açılmadan, parçaları kontrol edilmeden zaten bu sorunu çözemezsiniz. Belki reset ya da fişten çekerek 1 gün bekletmek işe yarayabilir.

Muhtemelen ntc yüzünden olan bir arıza. Başıma hiç gelmedi. Sizin için biraz araştırma yaptım ve daha önceden de binlerce kaynağı incelemiştim hiç görmedim ve duymadım. Sıcaklık yüzünden açılmadığına göre sıcaklık ile ilgili yanlış bir ölçüm söz konusu. Hata kodu test programında görünmez çünkü ortada hata yok. Mesele ölçümün geç olması. Başka bir sensör yoksa ntc değişimiyle düzelir diye düşünüyorum. Makine açılmadan, parçaları kontrol edilmeden zaten bu sorunu çözemezsiniz. Belki reset ya da fişten çekerek 1 gün bekletmek işe yarayabilir.
Servis Manuel I varmı bu serinin ntc sensörü değerleri ne olmalı mesela 40 derecede 5 kohm gibi

Servis Manuel I varmı bu serinin ntc sensörü değerleri ne olmalı mesela 40 derecede 5 kohm gibi
Bende yok ancak rusların sitelerinde oldukça fazla kaynak var. Makine biraz yeni olduğu için bu bir sorun çünkü servis haricinde bilgi bulmak biraz zor. Biz de uğraşırken çözüyoruz. Normal makinelerden farklılar. Mesela benim başıma gelen bir arıza oldu. Teknik hata fakat bunu almanca yazıyor. Makine türkçe. Kaynak bulamadım. Bizim gibi tamirle uğraşan insanlar, makine garantiden çıktıktan sonra özel tamircilere ulaşmadan bilemeyiz. Zor... Servisleri ise sadece kendi markalarını bilirler ama onlar da bilgi vermez...
Sonra anakartı sökerek 1 gün bekledim. Öncesinde yaptığım işlemler bir işe yaramadı.
Neyse 1 gün sonra içinde bulunan devasa kondansör içindeki elektrik boşaldı ve düzeldi. Hatta buna video çektim.
İlk kaynak.
Sizin ki de öyle. Elimde olsa makine 1-2 güne sorunu çözerim ve bir kaynak video çekerim. Ancak buradan sadece şuna bakın buna bakın diyoruz.
Yeni bir ntc alın deneyin. Ucuz bir parça. Servisine sorun. Bence düzelir ya da ntc ve rezistans grubunu sökerek temizleyin. Kreç yol açıyor olabilir. Makine fişe takılı olmasın.

Forum istatistikleri

Konular
129,329
Kullanıcılar
451,787
Son üye
benkerem1976

Yeni konular

Geri