motoru sağ ve sol döndürmek hakkında

dostum şu basit oyuncak arabalar varya ileri geri gidmesi için kumandada aşağı yukarı yada sağa sola şeklinde bir anahtar var ya da iki düğmeli basit dc motor ile yapacaksın sanırım bunu 12 v yazmışsın + - belirtmişsin iki anahtar kullanarak bunu çok basit şekilde hallederbilirsin bakatım bi anahtarlama çizip yollıyım sana

arkadaşlar trisrö tetikleme konusu içerisinde yarım dalga tam dalga güç kontrol konusun var ya onun hakkında bana yardımcı olacak elinde doküman olan bu konu ile alakalı örnekler olan dökümanı olan var mı ya....Acil lazım...

kardes sanırım benım aradıgım devre senın yaptıgın 1 nolu butona basıldıgında saga donuyorsa 2 nolu butona basıldıgında sola donecek..
ve mumkunse basıldıktan sonra 3sn beklesın..

Selam, Pic'le olsa olur mu? Olur dersen şemasını ve kodlarını koyarım buraya. Yada dur koyim ben genede belki birinin işine yarar. (yanlız ben bunu gerçekte denemedim, proteusda denedim çalıştı, onun yalancısıyım)

atıksigorta evet birinin işine yarar pic le yapılan devre :) ama link ölmüş yenileyebilirmisin pic ile motor kontrolü yapmam lazım da incelemk isterim

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri