Mppt cihaz güneş panelini görmüyor

Panellerde birinci, ikinci sınıf, class-a, class-b diye gruplarda üretilir. Ya da sorunlu olanlar class-b diye ayrılır. Eğer sizin kısa devre ve bağlantılarınız sebebiyle hasarlanmanışsa, muhtemelen kendi sorunu zamanla hasarı artırmıştır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba dostlar;
46v 450 w güneş panelim var, voltaj ölçümü yaptım 46 görüyorum, kısa devre testi yaptım ondada sıkıntı yok ama mppt cihazım güneş panelini görmüyor, mppt cihazımda sorun yok ( 12 v aküyü solar tarafına bağladım çalışıyor, 28 v , 72 v adaptör var, 72 v lityum bataryam var onlarla çalıştırıyor mppt

mppt cihazım güneş panelinin üretti 46 v enerjiyi dc değilde ac olarakmı görüyor acaba,

güneş panelinden gelen enerji mppt cihaza girmeden önce ac to dc mi kullanmam gerekir.Güneş panelinde sıkıntı yok, mppt yok neden çalıştıramıyorum anlamış değilim.
merhaba dostlar;
46v 450 w güneş panelim var, voltaj ölçümü yaptım 46 görüyorum, kısa devre testi yaptım ondada sıkıntı yok ama mppt cihazım güneş panelini görmüyor, mppt cihazımda sorun yok ( 12 v aküyü solar tarafına bağladım çalışıyor, 28 v , 72 v adaptör var, 72 v lityum bataryam var onlarla çalıştırıyor mppt

mppt cihazım güneş panelinin üretti 46 v enerjiyi dc değilde ac olarakmı görüyor acaba,

güneş panelinden gelen enerji mppt cihaza girmeden önce ac to dc mi kullanmam gerekir.Güneş panelinde sıkıntı yok, mppt yok neden çalıştıramıyorum anlamış değilim.
İyi Akşamlar
Bu video katkı sağlayacaktır

Merhaba, bahsi geçen mppt cihaz ters (güneş paneli tarafına) akım geçirerek diyotları patlatmış olabilir. Elektrikli bisiklet üstüne güneş paneli eklemek için SRNE 60V5A bir mppt almıştım aliexpress ten. Yıl 2019 o zamanki 185w mono paneller ile kullanırken junction box içi diyotların biri patlamıştı. Aynı durum oluşmuş olabilir. Bu tarz farklı voltajlarda çalışabilen "booster mppt" denilen, akü voltajının panel voltajından daha yüksek olma imkanı olan cihazlarda ters yön kaçak olma ihtimali daha da yükseliyor.
Havensis marka yerli üretim buna benzer 72v ürünler var bilginiz olsun. Duyduğum kadarıyla oldukça iyi. İnternetten aratıp bulabilirsiniz. En azından sorun yaşayınca karşınızda bir muhattap olur. Aliexpress genelde üzüyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,201
Kullanıcılar
451,562
Son üye
bekirdmn

Yeni konular

Geri